San Francisco zakázalo prodej kožešin

San Francisco včera zakázalo prodej veškeré kožešiny na svém území. Jde o historické vítězství pro miliony zvířat, která jsou každý rok kruttě zavírána do klecí a zabíjena kvůli své kožešině.

Včerejším jednohlasným rozhodnutím městské rady se San Francisco stává největším městem USA, které zákaz schválilo. K zákazu došlo již ve dvou kalifornských městech, West Hollywood a Berkeley, a zákaz prodeje a dovozu kožešin platí i v Indii a v brazilském Sao Paulu.

Zákaz začne platit v lednu 2019 po schválení starostou. Uvádí se v něm, že „prodej kožešinových výrobků v San Franciscu je nekonzistentní s étosem města ohledně zacházení se všemi živými tvory, lidmi či zvířaty, s laskavostí“. Zákaz se týká všech prodejců i online obchodů se sanfranciskou adresou.

(Zvířeckoprávní aktivisté propustili z kožešinové farmy 40 tisíc norků)

Tímto rozhodnutím vysílá San Francisco, módní centrum USA, jasný vzkaz prodejcům a návrhářům: kožešina není v módě. V posledních letech se kožešiny z mnoha módních řad vytratily. Jen za poslední půlrok tento záměr oznámily společnosti Gucci, Michael Kors, Jimmy Choo, Furla a Versace. CEO Gucci Marco Bizzarri prohlásil, že kožešina „není moderní“. Donatella Versace minulý týden v rozhovoru s časopisem 1843 uvedla: „Nechci kvůli módě zabíjet zvířata. Není to správné.“

Upraveno z HSUS