Německá policie překazila nelegální transport 7000 zvířat

Německé policii se podařilo zadržet dodávku se 7000 zvířaty, včetně několika chráněných druhů. Mnohá zvířata byla v té době už mrtvá. Jde o zatím největší zátah na pašeráky zvířat v dějinách Německa.

Policie nelegálního přepravce objevila na dálničním odpočívadle u Ambergu. V dodávce pocházející z ČR policisté objevili myši a potkany, ale i přísně chráněné exotické druhy, jako jsou chameleoni či axolotl. Uvedla to bavorská pobočka Německé asociace na ochranu zvířat. Ochránci zvířat byli na místo pozváni policií ihned po nálezu.

Mnoho zvířat bylo umístěno v příliš těsných a špatně klimatizovaných boxech. Během přepravy neměla k dispozici vodu ani jídlo. Někteří jedinci byli objeveni již mrtví, uvádí policie.

Ochránci zvířat nyní zvířata rozdělí mezi několik útulků v Bavorsku, Hessensku a Bádensku-Wurttenbersku. Odborníci mluví o největším zátahu na pašeráky zvířat v dějinách Německa. Policie také uvedla, že český řidič byl přinucen na místě zaplatit pokutu ve výši 500 eur a bylo mu dovoleno pokračovat dál v cestě. Do případu byla zapojena Veterinární správa i státní zastupitelství.

Převzato z Welt