Kopali prasata a šlapali jim po páteři – šokující fotky z jatek v polském Przechlewu

„Brutální zacházení se zvířaty nebylo náhodné, během pozorování opakovalo,“ zdůrazňuje aktivista ve zprávě zaslané redakci.

Podle aktivistů byla prasata na polských jatkách opakovaně kopána, zaměstnanci jim šlapali na nohy, mlátili je do hlavy, vyhazovali je z kamionu. Na zvířata skákali a šlapali jim po zádech.

(Týrání, utrpení a bolest při exportu živých zvířat)

„Nevhodné chování zaměstnanců bylo náhodné. Ale nemáme v úmyslu ho podceňovat – každý případ nesprávného zacházení se zvířaty je pro nás nepřijatelný,“ zdůrazňuje společnost Poldanor, která je za jatka v Przechlewu odpovědná, v komuniké, které zveřejnila Gazeta Wyborcza .

Ve společnosti údajně probíhá šetření a zaměstnanci zachyceni na fotkách budou nést důsledky svých činů. V tuto chvíli již byli „postaveni mimo službu“.

„Organizace na ochranu zvířat po celé roky upozorňují, že zvířata v jatečním průmyslu jsou vystavována extrémnímu utrpení,“ připomíná zvířeckoprávní organizace Viva!. Podle jejích aktivistů je v Polsku každoročně zabito 20 milionů prasat. Většina z nich je umístěna ve stísněných halách.

Převzato z Gazeta.pl

 

1 komentář: „Kopali prasata a šlapali jim po páteři – šokující fotky z jatek v polském Przechlewu

Komentáře nejsou povoleny.