Zachráněné slepé kůzle bylo uneseno z azylu

Azyl pro hospodářská zvířata na jih od Edmontonu zoufale hledá Daisy, slepé kůzle, které vyžaduje zvláštní zdravotnickou péči. Daisy byla o víkendu unesena.

Melissa Foley je zakladatelkou Farm Animal Rescue and Rehoming Movement(FARRM) nedaleko Wetaskiwin v Altě. Nezisková organizace je domovem opuštěných a týraných „hospodářských“ zvířat.

Foley se v neděli odpoledne s manželem vydala do města, aby zařídili pár věcí. Když se okolo 18:30 vrátili domů, brána nebyla zavřená tak, jak ji obvykle nechávají.

„Hned, jak jsme se dostali k bráně, jsme si všimli, že něco není v pořádku,“ uvedla Foley.

„Daisy potřebuje zvláštní péči. Je slepá, takže ve chvíli, kdy zaslechne nějaký zvuk nebo ji voláme, okamžitě spustí velmi hlasitý mečivý křik. A tohle místo bylo mrtvolně tiché.“

Manželé prohledali svůj šestiakrový pozemek s myšlenkou, že se Daisy možná zranila, ale nikde ji nenašli. Šli se zeptat sousedů, kteří jim řekli, že zhruba 45 minut předtím, než pár dorazil domů, slyšeli na jejich dvoře auto.

„Slyšeli vytí a štěkot našich psů. Štěkají, jen když je někdo na dvoře,“ dodala Foley.

Daisy, hnědobílá koza, se do azylu dostala na jaře. Je jí přibližně šest až sedm měsíců. Foley říká, že krátce po narození byla napadena ptáky, kvůli čemuž je naprosto slepá a chybí jí skoro celý jazyk.

Daisy potřebuje léky a přísný režim, který zahrnuje i kozí jógu. Foley uvádí, že interakce s lidmi ji uklidňují. Spolu s manželem se velice obává o její zdraví a doufá, že se v pořádku brzy vrátí.

„Daisy potřebuje řád a rutinu, potřebuje být v pohodlí. Je nutné s ní každý den dělat to samé, aby měla pocit bezpečí. Potřebuje slyšet známé hlasy. Také několikrát denně bere léky, které ji zklidňují… nebojí se a nevzrušuje se, nevykazuje narušené chování, jako když se jí těchto věcí nedostává,“ vysvětluje Foley.

„Obáváme se o ní. Než začala brát léky a než jsme jí stanovili rutinu, její život byl hrozný. Takový život bych nepřála nikomu. Velmi se o ni bojím, když tu není.“

„Nevím, proč by někdo unášel slepou kozu z cizího pozemku. Napadá mě jen to nejhorší.“

Za posledních pár měsíců se Daisy spřátelila se slepou ovcí Merlinem, která také žije v azylu. Foley říká, že i Merlinovi schází jeho kamarád.

„Jejím nejlepším přítelem je Merlin… Oba se světem interagují stejným způsobem,“ dodává.

„Všimli jsme si, že se dnes Merlin projevuje hlasitěji, je trošku ztracený. Myslím, že si uvědomuje, že tu Daisy není, takže jsme dnes kvůli němu měli trošku horší noc a dnešek je připomínkou toho, že tu jeho kamarád není. Je to těžké pro něj i pro nás.“

V sobotu v noci nahlásili na policii, že Daisy postrádají. Foley nabízí za Daisyin návrat odměnu ve výši deseti tisíc dolarů a zorganizovala pátrací skupinu, která v pondělí ráno prošla celou oblast.

21761769_1388960391217599_6619068409320649952_n.jpg

Mezitím postavili na konec příjezdové cesty boudičku s jídlem a vodou v naději, že bude Daisy vrácena.

Převzato z Global News