Teprve pětiletá Gia je dalším kytovcem, který zemřel v zajetí

Gia, běluha narozená v zajetí v zábavním parku Marineland Canada v ontarijském Niagara Falls, náhle zemřela po zdánlivé blokádě střev, jak uvádí předběžná pitevní zpráva. Gie bylo sotva pět let. V tomto zvířecím vězení zemřelo již více než 40 kytovců.

Naši přátelé z Last Chance for Animals strávili pět měsíců osobním vyšetřováním zábavního parku Marineland a objevili otřesné podmínky a otevřené týrání zvířat, které se až děsivě podobaly tomu, co PETA zdokumentovala v jiných mořských závadných parcích. Objevili následující:

  • Gia byla omylem oddělena od matky a ponechána v izolační nádrži po dobu tří měsíců, kde natolik vyhladověla, že jí byla jasně vidět žebra.
  • V areálu parku se nacházelo více než 100 barelů průmyslového bělidla a zaměstnanci si často stěžovali, že je v blízkosti nádrží pálí oči.
  • Běluhy vykazovaly známky očních potíží, včetně zčervenání, podráždění a zánětů, a dalších zdravotních obtíží, včetně podrážděných hrdel.
  • Zaměstnanci zvířatům kvůli výcviku běžně nepodávali jídlo.
  • Kytovci neměli ochranu před sluncem ani dostatečné bariéry, které by zamezily nekontrolovanému kontaktu s návštěvníky, díky čemuž bylo možné, aby návštěvníci do nádrží vhazovali cizí objekty – ať už úmyslně či omylem.

Marineland vystavuje jednu jedinou kosatku jménem Kiska, běluhy, delfíny, tuleně a mrože v přeplněných nádržích. Park dováží běluhy a delfíny, kteří jsou unášeni ze svých oceánských domovů. Dále jsou zde drženi medvědi, jeleni, bizoni a losi, kteří jsou drženi v klecích obklopených hlučnými horskými dráhami a dalšími atrakcemi.

(Zatímco jiné státy zakazují zajetí kosatek, Čína otevírá své první chovné centrum)

V roce 2012 bylo odhaleno, že v Marinelandu jsou masové hroby, které podle bývalého zaměstnance obsahují těla více než tisíce kosatek, delfínů, tuleňů, mrožů, medvědů, bizonů, jelenů a dalších zvířat.

(TUDYZNUDYNE!)

Veřejné mínění se obrací. Soucitní lidé po celém světě dnes uznávají, že citlivá, zvídavá zvířata nepatří do miniaturních nádrží mořských parků.

Převzato z PETA