Zvířeckoprávní aktivisté propustili z kožešinové farmy 40 tisíc norků

Norci, kteří čekali na svůj osud na kožešinové farmě Lang Farms nedaleko Eden Valley v Minnesotě, dostali překvapivou druhou šanci.

Podle WCCO zvířeckoprávní aktivista (či skupina) propustil téměř čtyřicet tisíc norků z farmy do přírody střední Minnesoty.

Mluvčí šerifovy kanceláře okresu Stearns uvedl, že k útěku došlo během pondělní noci. Osvoboditelé rozložili plot obklopující oblast, kde byla zvířata držena, a otevřeli všechny klece. 

(Na litevské kožešinové farmě bylo odhaleno šokující týrání)

Společnost Lang Farms je přesvědčena, že se nyní po okolí prohání třicet až čtyřicet tisíc norků. Farma tak přišla zhruba o 750 tisíc dolarů (téměř 17 milionů korun).

Norci patří mezi původní obyvatele Minnesoty, ale úředníci z odboru životního prostředí se obávají, že norci vychovaní v zajetí budou mít problémy přežít ve vnějším světě. Kromě toho může mít náhlý příchod čtyřiceti tisíc norků, kteří se živí žábami, rybami, kachnami a červy, negativní dopady na tamější přírodu.

(V Norsku budou uzavřeny čtyři norčí farmy poté, co neprošly inspekci)

Šerifova kancelář vyzývá každého v oblasti Eden Valley, kdo norka spatří, aby kontaktoval Lang Farms, aby farma vyslala odborníka, který zvíře znovu odchytí.

K velkému útěku zatím nikdo nepřiznal odpovědnost, ale nespočet skupin vyjádřil svou podporu.

Upraveno z People.com