Dudley, jeden z nejznámějších obyvatelů azylu Gentle Barn, včera zemřel.

Dudley, tříletý herefordský volek, jehož záchrana podnítila azyl pro zvířata Gentle Barn, zemřel.

Zakladatelka Gentle Barn Ellie Laks v úterý oznámila, že Dudley podlehl následkům „prasklého vředu, který mu roztrhal žaludek“.

Dudley měl několik dní problémy s přijímáním potravy a s vylučováním. „Lékaři nemohli nic dělat, aby to spravili,“ uvedla Laks na Facebooku. „Nevím, proč se tyhle věci dějí. Nevím, proč je ohromná ztráta součástí naší pozemské zkušenosti, ale jsem hluboce vděčná za to, že poslední dva roky našich životů byly poctěny Dudleym. Pokud bychom to mohli udělat všechno znovu, šli bychom do toho.“

(Azyly a útočiště – díl 4.: Gentle Barn – Společnost zvířat, lék pro lidi)

V deseti měsících byl Dudley na aukci odkoupen farmářem z Tennessee. O nohu přišel, když se zamotal do vázacího drátu, čímž se v noze zastavila cirkulace krve. Místo, aby Dudleyho prodal na porážku, podal mu antibiotika a obrátil se na Laks a jejího manžela, Jaye Weinera, zakladatele azylu pro zvířata Gentle Barn v Kalifornii. V lednu 2015 byl Dudley převezen do Knoxville.

anigif_original-14191-1448475903-20.gif

Manželský pár mu dal jméno a příležitost na nový život. Floridský odborník strávil 60 hodin tvorbou prostetické nohy, zatímco se Dudley nacházel v péči lékařů a ošetřovatelů veterinární fakulty University of Tennessee.

(Volci, kterým se podařilo utéct z jatek, míří do azylu)

Krátce poté Laks a Weiner oznámili, že okres West Knox se stane místem druhého azylu Gentle Barn a Dudley bude jeho prvním obyvatelem. V červnu 2015 byl 125akrový azyl otevřen. V lednu přišlo na oslavu Dudleyho druhých narozenin přišlo více než 100 lidí.

anigif_original-20941-1448475867-23.gif

Tennessijská Gentle Barn je nyní domovem více než tuctu zvířat, včetně koní, prasat a slepic. Jejím cílem je kombinace poskytnutí útočiště/propagace veganství a propojení zvířat s ohroženými dětmi, aby mohla překonat svá vlastní traumata.

„Jay a já, všichni naši zaměsntanci a dobrovolníci hluboce, hluboce, hluboce truchlíme. Vím, že jste ho také milovali a truchlíte s námi,“ dodala Laks.

Upraveno z Knoxville News Sentinel