Francie zakázala množení delfínů a kosatek v zajetí

Francie zakázala množení delfínů a kosatek v zajetí. Aktivisté to oslavují jako velké vítězství.

Francouzské úřady zakázaly i držení všech velryb, delfínů a sviňuch v zajetí, kromě kosatek a delfínů skákavých, kteří se v zajetí již nacházejí.

Asociace francouzských zoo si stěžuje, že s ní zákaz nebyl konzultován. Ale zvířeckoprávní aktivisté uvádí, že jde o „historický francouzský pokrok“.

(Sea Shepherd žalují francouzský mořský park)

Společná tisková zpráva pěti ochranářských skupin, včetně Sea Shepherd, prohlašuje, že zákaz množení v zajetí nakonec povede ke konci „mořských cirkusů“ v zemi.

Ministryně životního prostředí Segolene Royal zákon podepsala ve středu, ale rozhodla se pravidla ještě více zpřísnit a zakázat množení v zajetí úplně poté, co zjistila, že v akváriích „jsou některá zvířata pod vlivem léků“, jak řekla zpravodajské agentuře AFP.

(Kde se nachází 58 zajatých kosatek a jak jim můžeme pomoci)

Jon Kershaw, který vede zábavní park Marineland Antibes na Francouzské riviéře v rozhovoru s místními médii uvedl, že rozhodnutí je „ostuda“.

Nová pravidla také zakazují přímý kontakt mezi zvířaty a veřejnosti, včetně plavání s delfíny, a vyžadují, aby nádrže, ve kterých jsou zvířata držena, byly podstatně větší.

Zařízení držící tato zvířata v zajetí mají šest měsíců na to, aby se podrobila některým pravidlům, a do tří let musí zvětšit své nádrže.

Převzato z BBC