Další dva delfíni se vrací do oceánu po 20 letech v zábavním parku

Dva indopacifičtí delfíni skákaví držení v zajetí v Seoul Grand Park se brzy vrátí do své vlasti, pobřežních vod ostrova Jeju.

Po dvaceti letech života v akváriu v Seoul Grand Park budou dva samci delfína skákavého „Geumdeung“ a „Daepo“ v červenci vypuštěni zpět do moře. V pátek to oznámilo ministerstvo pro námořní záležitosti, metropolitní vláda Soulu a Korejská korporace pro správu životního prostředí.

Delfíni byli chyceni v letech 1997 a 1998 rybářskou sítí nedaleko ostrova Jeju. Byli pojmenováni podle vesnic (Geumdeung-ri, Daepo-ri), kde byli nalezeni. Prošli nespočtem delfíních představení v cirkusech, než byli nakonec v letech 1999 a 2002 převezeni do Seoul Grand Park.

Rozhodnutí má přispět k řešení nízkého počtu jedinců tohoto druhu v přírodě. Jejich druh se nachází jen v okolí pobřeží Jeju v Koreji. V současnosti se zde nalézá přibližně 100 indopacifických delfínů skákavých. Geumdeung a Daepo jsou ve svém věku od 23 do 26 let stále považováni za dostatečné zdravé k reprodukci. Průměrně se indopacifický delfín skákavý dožívá 30 až 35 let.

Není to poprvé, co se delfíni vrací zpět domů. V roce 2013 byl propuštěn „Jedol“. V Asii šlo o prvního navráceného delfína. Ministerstvo má v plánu oba delfíny pečlivě připravit na život v přírodě. Jakmile si zvyknou na své okolí a začnou lovit kořist, budou v květnu převezeni zpět na jižní ostrov a okolo července by se měli vrátit do oceánu.

Převzato od Richard O’Barry