V SeaWorld San Diego zemřela medvědice poté, co odvezli jejího jediného společníka

Být odloučen od někoho, koho máte rád, je jeden z nejhorších pocitů. Pořád na něj myslíte, přemýšlíte, kdy se zase uvidíte. Lidé nejsou jediní, kdo tvoří taková silná pouta. Dělají to třeba i lední medvědi. Po odloučení od své medvědí přítelkyně, zemřela tento týden Szenja, lední medvědice držená v zajetí parku SeaWorld v San Diegu.

Szenja a Snowflake

21letá medvědice žila bez své společnice Snowflake dva měsíce. Snowflake, jediného dalšího ledního medvěda v parku, odvezli na konci února do zoo v Pittsburghu kvůli množení. Ošetřovatelé Szenjy uvedli, že vykazovala známky letargie a nejedla. SeaWorld uvedl, že příčina smrti nebude známa po týdny, ale upřímně – je dost jasné, že Szenja umřela na zlomené srdce.

(Pokud milujeme zvířata, měli bychom okamžitě zavřít všechny zoo)

Szenja nikdy nepoznala život mimo zajetí. Narodila se v roce 1995 v německé zoo a o dva roky později byla dovezena do SeaWorldu, když park otevřel expozici Divoká Arktida. Průměrná délka života ledního medvěda se pohybuje okolo 25 a 30 lety a jejich domovem je polární kruh, kde putují po rozsáhlých ledových pláních – klima v San Diegu to rozhodně nepřipomíná.

(5 věcí, které si musíme přestat říkat o zoo)

Až budete příště přemýšlet nad návštěvou zoologické, zamyslete se znovu. Život divokých zvířat v zoo je plný stresu, nudy, a co víc, trápení. Tato zvířata byla unesena z přírody, hozena za mříže betonových výběhů a někdy jsou jim dokonce podávána antidepresiva. Prožijí celý život na místě, které nikdy nemohou nazvat svým domovem. Pro zoo jsou nahraditelní, existují jen pro zisk.

To nejmenší, co můžete pro tato zvířata udělat, je nechodit do zábavních zařízení, ať už jde o zoo, cirkusy či zábavní parky.

Upraveno z One Green Planet