Na anglickém poli bylo nalezeno více než tisíc jednodenních kuřátek

Zhruba 1000 jednodenních kuřátek bylo opuštěno v poli. Inspektoři RSPCA (Královské společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech) uvedli, že právě vylíhlá kuřátka byla v pátek objevena v poli v Crowlandu nedaleko Petersborough.

Welfarová organizace uvedla, že mnohá z kuřátek byla v dobrém zdravotním stavu. Některá však zemřela a další musela být kvůli zraněním utracena.

Panuje přesvědčení, že kuřata pochází od komerčního producenta a že byla opuštěna třetí stranou. Producent plně spolupracuje a pomáhá RSPCA s vyšetřováním.

Inspektor RSPCA Justin Stubbs prohlásil: „Nikdy jsem nic podobného neviděl, byla to jako žluté moře. A ten hluk byl neuvěřitelný.

Kuřata jsou asi jeden den stará a jsou skutečně maličká a docela choulostivá. Když jsme dorazili, někteří z ptáků byli již mrtví nebo umírali, takže museli být bohužel humánně uspáni. Většina kuřat naštěstí nevypadala, že by trpěla.

Chovatel si pro přeživší ptáky přijel a odvezl je zpět do svého chovu. Tito drobní ptáci by v tak nízkém věku a v takových nepředvídatelných povětrnostních podmínkách na vlastní pěst dlouho nepřežili. Že někdo vyhodil tato zranitelná kuřata, je neuvěřitelné.“

Převzato z The Guardian