Tisíce vysypaných Skittles bonbonů a odhalení šokujícího překvapení

Když se poslední týden v lednu převrhl v americkém státě Wisconsin kamion, který převážel stovky krabic plných červených Skittles bonbonů, došlo zároveň k náhodnému odhalení velkého překvapení. Háček je totiž v cílové destinaci, kam se sladkosti měly dostat.

V tomto článku se dostaneme od sladkých bonbonů až ke kravám.

Dálnici venkovského okresu na jihovýchodě Wisconsinu pokrývalo sladké, lepivé tajemství. Na cestě v okrese Dodge se objevily stovky tisíc červených Skittles.

skitles
Silnice pokrytá stovkami tisíc bonbonů

Mars, která je mateřskou společností těchto sladkostí uvedla, že tyto bonbony nebyly určeny k prodeji spotřebitelům, protože na každém bonbonu chybělo písmenko „S“, kterým se musí všechny označit.

„Nebylo na nich známé malé ‚S‘, ale rozhodně jsem cítil specifickou vůni Skittles,“ uvedl místní šerif Dale Schmidt, který u převráceného kamionu zasahoval.

Nikdo nevěděl, jak se tu bonbony ocitly ani kam směřovaly, ale dopravní obsluha uvedla, že jejich rozsypání bylo nakonec užitečné, protože cesty byly několik posledních dnů namrzlé a tisíce malých bonbonů zlepšily tření na silnici.

Šokující část příběhu ovšem teprve začne.

Při zjišťování kam se vlastně náklad vezl dospěla policie k naprosto nečekanému zvratu. Stovky tisíc sladkých bonbonů se totiž vezly přímo ke strávníkům – dobytku.

Jak bylo nakonec odhaleno, farmáři krmí dobytek sladkostmi už několik let. Je to pro ně snadná cesta jak ušetřit a zároveň do svých zvířat nacpat spoustu sacharidů, aby nabírala na váze.

Bývalý farmář uvedl, že výrobci sladkostí a pekaři často prodávají zmetky jako krmivo pro dobytek, protože poskytují „levné sacharidy“.

Tato praktika existuje už po desetiletí, ale nabrala na obrátkách v roce 2012, kdy vzrostly ceny kukuřice a farmáři hledali levnější způsob, jak nakrmit „své“ krávy a další zvířata.

Je však vhodné, aby zvířata konzumovala zbytky sladkostí, sušenek a bonbonů společně se slámou a jiným krmivem? A je to vhodné pro ty, kteří následně konzumují maso a jiné produkty z takto krmených zvířat?

Názory odborníků přes výživu pro hospodářská zvířata a dalších nutričních specialistů jsou v tomto případu odlišné. Někteří tvrdí, že krávy mají jíst trávu a přírodní krmiva a další zase uvádí, že tento zdroj sacharidů nemůže zvířecímu tělu nijak uškodit.

Je však na zvážení, jaké následky to na dobytku může zanechat.

Bouřlivá diskuze se však strhla na profilu šerifa, který o převráceném kamionu napsal do svého statusu.

„Absolutně nechutné!“ napsal jeden komentující. „Proč nám přijde v pořádku krmit Skittles krávy, aby přibraly. Musíte vědět, odkud vaše maso pochází, lidi. Doufám, že jste se z toho všichni poučili.“

Upraveno z CNN.com