Film Psí Poslání čelí obrovskému skandálu kvůli uniklým záběrům

Do kin míří nový film Psí Poslání popisující příběh psího hrdiny Baileyho, který prožívá přes pět dekád životů, různých zážitků, majitelů a snaží se najít význam své existence. Mohlo by se zdát, že jde o dojemný příběh, kde jsou pejsci spokojenými hrdiny. Před premiérou filmu však unikly na povrch šokující záběry, které už jako z veselého filmu nevypadají.

Při natáčení nového filmu Psí Poslání (A Dog‘ Purpose) se jeden z účinkujících psů zoufale bránil při natáčení riskantní scény, kde je vhozen do rozbouřeného proudu vody. Záznam z natáčení ukazuje, jak tvůrci zvíře nutí do proudící vody vlézt.

TMZ získalo toto video ze scény natáčené ve venkovním bazénu ve městě Winnipeg v Kanadě v listopadu 2015. Ve videu je vidět trenér, jak nutí německého ovčáka – jednoho z nejméně 5 psů používaných pro natáčení – aby skočil do napěněné rozbouřené vody, ale zvíře se ze všech sil brání. Opakovaně se snaží vydrápat se na okraj bazénu.

Zdroje napojené na produkci nám pověděli o tom, že k čeření vody bylo použito 8 lodních motorů, aby byl získán efekt divoké řeky. Jakmile se pes se dostal do vody – byl k tomu donucen, okamžitě se potopil pod hladinu.

Není jasné, jestli bylo ponoření psa do vody ve scénáři, ale někdo najednou ve videu zakřičel: “Střih!“… a trenéři rychle běží za zvířetem.

Režisér filmu, Lasse Hallström, byl po celou dobu přítomen. Jeden z členů týmu byl nakonec velmi znepokojen zacházením se psem během této děsivé scény. Společnosti Amblin Partners a Universal Pictures toto video obdržely a řekly TMZ :

„Podporování a ochrana prostředí a hlavně zajištění etického zacházení s našimi zvířecími herci byl jeden z nejdůležitějších požadavků na veškerou činnost spojenou s natáčením a rozhodně prozkoumáme okolnosti kolem tohoto videa.“

Šokující záběry se dostali i k organizaci American Humane, která reagovala:
„Jsme opravdu rozrušení a znepokojeni tímto záznamem. Pokud pes projevuje známky odporu k tomu, aby skočil do vody, scéna má být přerušena a zastavena.“

Celosvětová organizace pro ochranu práv zvířat PETA, vyzývá diváky, aby film bojkotovali.

„Vyzýváme milovníky psů, aby tento film bojkotovali, na důkaz toho, že se zvířaty by mělo být zacházeno, jak nejlépe je to možné a ne jako s nějakými rekvizitami.“

Herec Josh Gad, který propůjčil svůj hlas hlavnímu psímu hrdinovi filmu, zveřejnil na svém profilu na Twitter status, ve kterém sděluje, jak ho záběry šokovaly a že je z nich zklamaný a smutný.

„Jsem majitel zachráněného psa a velmi podporuji organizace pro ochranu zvířat a proto jsem požádal štáb, aby mi tyto odporné uniklé záběry vysvětlil,“ řekl.

Upraveno z tmz.com , edition.cnn.com