Marineland byl obviněn z týrání zvířat

Ontarijská agentura na ochranu zvířat v pátek 6. ledna obvinila Marineland z týrání zvířat a potvrdila tak tvrzení o špatném zacházení se zvířaty, které park ostře popírá.

Ontarijská společnost pro prevenci krutosti ke zvířatům (OSPCA) uvedla, že obvinění vůči turistické atrakci se týkají pávů, perliček a medvědů – a poznamenala, že o dalších obviněních ještě nebylo rozhodnuto.

OSPCA uvádí, že inspektoři a veterinář navštívili Marineland 10. listopadu poté, co obdrželi stížnost na údajné týrání zvířat.

„Zprávy o týrání zvířat bereme velice vážně,“ prohlásil inspektor OSPCA Steve Toy. „Pokud obdržíme zprávy o týrání zvířat, které se týkají divokých či exotických zvířat, využíváme nejen svých odborníků, ale i specialistů z odvětví, kteří nám s vyšetřováním pomáhají.“

Marineland čelí obvinění za umožnění stresu páva, nezajištění plnění předepsaných standardů péče o pávy a dvou obvinění za nezajištění plnění předepsaných standardů péče o perličky.

spravnej
Turisté se řadí, aby spatřili mládě kosatky plavající se svou matkou v Marinelandu v Niagara Falls, Ontario

Zařízení také čelí obvinění kvůli nezajištění plnění předepsaných standardů péče o zhruba 35 amerických medvědů baribal, včetně nezajištění řádného a vhodného jídla a vody.

Marineland prohlásil, že OSPCA navštívila park v reakci na stížnost „od bývalého ošetřovatele, který byl propuštěn kvůli špatnému výkonu a nevhodnému chování“. OSPCA podle něj dostala „úplný přístup“ do parku a k tisícům ptáků a suchozemských zvířat.

„Jediný páv, z tisíců ptáků, měl problém s okem,“ uvádí Marineland v prohlášení zaslaného Canadian Press. „Tento páv byl jinak zdravý, dobře jedl a interagoval s ostatními ptáky.“

Marineland uvedl, že jeho veterináři o páva pečují a je přesvědčen, že „bude v pořádku a po vhodné léčbě se vrátí k hejnu a prožije dlouhý zdravý život.“

K otázce perliček Marineland uvedl, že divocí ptáci nereagovali příliš dobře na náhlý vstup čtyř zaměstnanců OSPCA do jejich výběhu.

„Žádné perličky nebyly nemocné, nepotřebovali zdravotní ošetření ani se nechovaly nepřirozeně,“ uvedl park s poznámkou, že perličkám poskytl další prostory poté, co OSPCA vyjádřila přání, aby ptáci měli více místa.

Marineland uvedl, že OSPCA vyjádřila obavu s ohledem na medvědy – že se jeden či více malých štítků na ovoci a zelenině dostaly do jejich jídla.

Park uvedl, že produkty podávané medvědům jsou vhodné pro lidskou spotřebu a mají na sobě stejné štítky jako ovoce v potravinách. Tyto štítky jsou před krmením odstraňovány, ale „příležitostně se některý štítek přehlédne,“ uvedl Marineland.

„Je to polítováníhodné, ale nepředstavuje to pro medvědy žádné riziko,“ uvádí park. „Strava a zdraví medvědů byly za poslední tři roky několikrát zkontrolovány OSPCA a pokaždé byly schváleny.“

Marineland poznamenal, že k žádné stížnosti ohledně vody poskytované medvědům nedošlo.

(5 věcí, které si musíme přestat říkat o zoo)

„Strava medvědů je extrémně zdravá a zahrnuje ryby vhodné pro lidskou spotřebu a čerstvé ovoce a zeleninu,“ uvádí park. „Všichni medvědi Marinelandu jsou extrémně zdraví a byli v nedávné době prohlédnuti veterinářem 23. listopadu 2016.“

OSPCA prohlásila, že v rámci vyšetřování nebyla žádná zvířata odebrána, ale zvířata bude nadále monitorovat.

Mluvčí OSPCA Alison Cross uvedla, že o dalších obviněních nebylo rozhodnuto, ale podorobnosti nesdělila.

„Pokud budou usvědčeni, hrozí jim pokuta ve výši 60 tisíc dolarů, doživotní zákaz vlastnění zvířat a až dva roky ve vězení,“ uvedla.

Marineland byl otevřen v roce 1963, kdy jeho majitel John Holer začal s představeními s několika tuleni v malé nádrži v Niagara Falls. Od té doby se z něj stal obrovský zábavní park s jednou kosatkou, tucty běluh, delfínů a pozemskými zvířaty jako jeleny a medvědy a ptáky a rybami.

Marineland byl v minulosti již vyšetřován.

Bývalí zaměstnanci v roce 2012 veřejně vystoupili s tvrzeními o týrání zvířat, mořských i suchozemských. OSPCA v té době obvinění nevznesla, ale vydala několik příkazů, kterým se Marineland podřídil.

Cross uvedla, že během posledních tří let obdržel Marineland „několik nápravných dopisů a všem se podřídili“.

Marineland delší dobu trvá na tom, že se zvířaty zachází dobře a že všechna tvrzení o týrání nejsou pravdivá.

Upraveno z : ctvnews.ca