Zoo v Lipsku zastřelila lva poté, co unikl ze svého výběhu

Němečtí „ošetřovatelé“ zastřelili jednoho ze dvou lvů, kteří unikli ze svého výběhu, poté, co se je nepodařilo uspat, uvedl ředitel zoo.

„Je to velmi, velmi smutný výsledek, ale neměli jsme na výběr,“ prohlásil ředitel zoo ve východoněmeckém městě, Jörg Junhold.

Rok staří lvi, pojmenovaní Majo a Motshegetsi, pronikli na hlavní pozemky zoo okolo 8:40 ráno, než byl park otevřen veřejnosti.

Zaměstnanci spustili nouzový plán a zařízení uzavřeli, aby zvířata nemohla proniknout skrz ploty.

2449.jpg
Motshegetsi (vlevo) a Majo do lipské zoo přicestovali ze švýcarské zoo. Foto: Jan Woitas/AFP/Getty

„Poté, co byl Majo chycen a Motshegetsi střelen uspávací šipkou, jsme věřili, že únik skončí bez ztráty na životě,“ uvedl Junhold.

(Proč nic jako dobrá zoo neexistuje)

Nicméně zaměstnanci usoudili, že ztratili nad situací kontrolu, a jeden z „ošetřovatelů“ Motshegetsiho zastřelil. „Lidská bezpečnost je vždy na prvním místě,“ prohlásil Junhold.

Lvi přijeli do Lipska minulý měsíc ze zoo v Basileji. Dostali několik týdnů, aby si na svůj nový domov zvykli, než byli vypuštěni do výběhu, kde by je mohla pozorovat veřejnost.

Únik „nás všechny překvapil, protože výběh fungoval 15 let. Samozřejmě, že jsme předpokládali, že je zabezpečen,“ řekl Junhold.

(5 věcí, které si musíme přestat říkat o zoo)

Loni v březnu byl v jiné lipské zoo zabit tygr, když byla omylem odstraněna zábrana, která zvířata oddělovala.

Ohijská zoo čelila v květnu mezinárodnímu nepokoji, když její zaměstnanci zabili kriticky ohroženou gorilu, když do jejího výběhu spadl malý chlapec.

I když kritici uznávají, že američtí „ošetřovatelé“ měli jen málo možností, říkají, že zoo měla nainstalovat více bariér. Vedení zoo prohlásilo, že zařízení splňuje všechny normy.

Upraveno z The Guardian