Zerowaste měsíc -#24 Péče o vlasy

Ačkoliv by se mohlo z nadpisu zdát, že budeme dělat reklamu na nějaký superfungující šampón, vlastně to ani tak není. Poradíme vám, jak se starat o svojí hřívu bez zbytečného odpadu.  Zkuste si sami spočítat, kolik lahviček šampónu spotřebujete třeba za rok. Pokud si vlasy myjete každý den/obden, množství šamponu bude asi nemalé.

Zerowaste alternativy pro vaše vlasy vás budou zřejmě i více bavit.

Pokud vyloženě potřebujete šampon, můžeme vám doporučit tuhé šampuky z LUSH, které prodávají bez obalu – nyní lze v LUSH nakoupit i bez účtenky. Šampuk vám nejen vydrží snad celou věčnost a krásně voní, ale okouzlí vás svojí funkčností, vždy ho jen namočíte, namydlíte a necháte uschnout pro další použití. Tento proces opakujete stále dokola a nebudete věřit, že vám šampuk nemizí a pořád tak intenzivně voní. Jako bonus si můžete ve stejné formě koupit i tuhý kondicionér na stejném principu.

24.vlasy.jpg

Další zerowaste mytí vlasů se dá shrnout pod názvem „no poo“. Žádný šampon zkrátka nepotřebujete. Variant máte několik. Můžete si vlasy umývat jedlou sodou, jílem, jablečným octem, žitnou moukou, … narazit můžete opravdu na nespočet rad, nakonec se možná dostanete i k metodě mytí vlasů pouze vodou. Spoustu informací o „no poo“ mytí vlasů najdete na internetu, například na nopoomethod.com.

(Měsíc bez odpadu)