Divocí koně: Falešný soucit pozemkového úřadu

Nedávné zprávy kolující po internetu šokovaly nejen zvířeckoprávní komunitu, ale i obecnou veřejnost. Protesty byly vášnivé a kousavé, byly spuštěny petice a zaplnily se titulky mainstreamových zpravodajství. Jaká pobuřující zpráva podnítila svět? Pozemkový úřad Spojených států (BLM) rozhodl o porážce 45 tisíc divokých koní a oslů, kteří se vyskytují na západních prériích.

Toto rozhodnutí bylo inspirováno potřebou soukromých podniků využít tuto půdu – tyto soukromé podniky jsou známy jako dobytčí farmáři. Velké americké zemědělství potřebovalo, aby se úřady zvířat nejen zbavily, ale aby je i zabily, aby se jejich zvířata mohla na této půdě pást, než je zabijí. Dobytek je velký obchod, zvlášť pokud jí trávu a ne kukuřici, což umožňuje prodávat jejich těla jako „z volného chovu“, „krmené trávou“, „bio“ či jako lstivě klamné „humánní“.  Koně a osli také jedí trávu, což ubírá ze zisku farmáře, který chová dobytek jen na pastvě.

(Spojené státy rozhodly o porážce 45 tisíc divokých koní. Mají uvolnit místo pro dobytek)

Po protestech zvířeckoprávních aktivistů i veřejnosti se BLM rozhodlo masovou porážku neprovádět. Divocí koně a osli dostanou příležitost žít, dokud se někdo znovu nerozhodne, že jsou problémem. Budou šťastní a volní, úžasná věc. Tento šťastný konec však zakrývá jednoduchou skutečnost: ani oni ani jiná zvířata nebudou nikdy v bezpečí, dokud bude existovat živočišné zemědělství. Stejně jako krávy, druzí výherci tohoto příběhu.

(Stát Washington vybíjí smečku ohrožených vlků, aby potěšil farmáře)

Protože jsou zvířata v očích zákona považována za majetek, farmář má právo s nimi dělat, co potřebuje, aby zajistil bezpečí a pohodu svého majetku. To zahrnuje zabíjení jiných zvířat. Slýcháme protesty proti střílení vlků farmáři, aby si chránili své investice; slýcháme protesty proti každoročnímu zabíjení bizonů v Yellowstonu, aby se měly krávy kde pást; ale nikdy neslýcháme protesty proti každoročnímu zabíjení milionů krav. Krávy, stejně jako ryby, slepice a mnozí, další jsou poráženy každou minutu každého dne a přesto to nikoho nerozčiluje.

Všichni milují koně, dokonce i osly, pokud je příběh letmo zmíní. Ať je máme rádi jakkoliv, tato krásná zvířata se stala pěšáky násilného systému, kde zisky stojí nad soucitem a pak se skrývají ve falešném soucitu. Krávy – spolu s kuřaty, prasaty, rybami, krocany a dalšími zvířaty zabíjenými na jídlo – jsou podrobována hrozivému násilí po každý den svých životů za falešným soucitem k těm, kdo měli takové štěstí, že se narodili jako koně, kočky či psi.