Zerowaste měsíc – #1 Trhy

To nejlepší ovoce a zeleninu neseženete určitě v supermarketech, ale stoprocentně na trzích. Právě tady se totiž prodávají produkty přímo od pěstitelů, takže se nemusíte bát žádné okurky zatavené v plastu. Rozdíl mezi koupenými kousky je nepopsatelný. Pokud si s sebou vezmete košík, vlastní látkovou tašku, síťky, či cokoliv jiného, v čem si nákup odnesete, žádné plastové nástrahy vás nečekají. Neušetříte tedy jen přírodu, ale i vaši peněženku, neboť na trzích vždy seženeme všechno výrazně levnější. Poměr kvalita a cena je opravdu neuvěřitelně potěšující. Chuť ani vůně se nedá absolutně srovnat se zeleninou či ovocem z Tesca. Co je na trzích dalším skvělým plus – koupíte vždy sezónní produkty, takže máte možnost se stravovat tak, jak je v našich podmínkách přirozené a v zimě si z trhu zkrátka chemikáliemi napuštěné maliny bez chuti nedonesete. Pokud jsme zmínili výhod přeci jen málo, určitě vás potěší, že i procházka po trzích a možnost osahat si a přivonět ke každému kousku šťavnatého ovoce a zeleniny je jako balzám na duši 🙂

2.Ovozel

Pár tipů kde například v Praze a okolí najdete skvělé trhy :

Holešovická tržnice – hala 22, kde najdete přes 60 stánků. Pokud toužíte vyloženě po lokálních výpěstcích, každý takový pěstitel má na svém stánku označení, kde jeho farma či sady sídlí.

Farmářské trhy na pražské náplavce – každou sobotu na straně náplavky u Palackého náměstí, zde koupíte i jiné domácí výrobky, nejen ovoce a zeleninu.

Trhy na Andělu – každý pátek od rána až do večera, je zde hned na kraji výborná rodinná farma a jejich výpěstky jsou vždy vlastní a opravdu bezkonkurenční.

Trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad – středa, čtvrtek, pátek.

Farmářské trhy na Tylovo náměstí (IP Pavlova) – úterý, středa, čtvrtek, pátek.

Trhy v Říčanech – bývají každou sobotu do dvanácti.

(Měsíc bez odpadu)