Při letošním čtvrtém grindu zabito 70 kulohlavců

Barbaři z dánské kolonie Faerských ostrovů znovu ženou celé rodiny bezbranných kulohlavců k otřesné mučivé smrti na pláži Hvannasund.

Obyvatelé ostrova Vidoy včera úřadům ohlásili výskyt stáda 80 kulohlavců u malé zátoky u Kunoyarnakki.
Lodě ke stádu dorazily, když plavalo mezi Bordoy a Kunoy. Mezi kulohlavci se nacházeli i delfíni, celá skupina byla rozmístěna daleko od sebe. Karl Johansen, šerif grindu, uvedl, že delfíny a kulohlavce oddělili. Poté začali s naháněním kulohlavců na vraždící pláž. Poslední zpráva uvádí, že je lodě ženou na pláž Hvannasund.

Pláž Hvannasund už je masa kulohlavců plná. Pokud je stádo tak velká, jak se odhaduje, velryby budou náklaďáky převezeny do města Klaksvik.

Faerské ostrovy a Taiji jsou poslední dvě místa na světě, kde dochází k masovému vraždění delfínů. Kdykoliv se delfíni a kulohlavci vyplaví na pláže po celém světě, lidé se jim snaží pomoci zpět. Avšak na místech, kde se lidé nestarají o životy, welfare a pocity kytovců, se i malé děti zapojují do jejich mučení a vraždy. Tato hrůznost je podporována dánskými úřady a chráněna dánskými soudy a policií.

V přiloženém videu můžete slyšet, jak jeden z řezníků říká: „Co teď Sea Shepherd udělá?“

http://portal.fo/video+grindin+verdur+hildin+til.html

Organizace Sea Shepherd v minulosti masakru aktivně bránila, její členové kvůli tomu mnohokrát čelili represím ze strany faerské policie i soudů. Letos jim však byl zakázán vstup na území Faerských ostrovů. Navzdory tomu se organizace i nadále snaží lovu bránit. Místo přímé akce však zvolila cestu zpochybnění Dánska u evropského soudu a snahy zastavit vývoz lososů z faerských farem.

Informace o letošních grindadrápech najdete v článcích níže:

V rukách Faeřanů vyhasly životy dalších 150 kulohlavců

Masakr v příboji: 50 kulohlavců zabito během návratu krvavé „sklizně“

Krutá a bezcitná porážka 9 kulohlavců na faerském pobřeží