Tisíce zvířat zachráněny před utopením během záplav v Louisianě

Hordy bezmocných zvířat byly zachráněny po těžkých záplavách v Louisianě.

Živelné katastrofy nejsou problémem jen pro nás, ale i pro nelidská zvířata, zvláště ta, která jsou na nás z různých důvodů odkázána. Minulý týden zasáhly ničivé povodně jižní Louisianu. Mnoho obyvatel závažnost situace podcenilo a mnohá z „hospodářských“ zvířat tak skončila uvězněná v blátě a/nebo zamotaná v provazech, mnozí „mazlíčci“ se ztratili.

Velkou roli při záchraně zvířat hrály dvě organizace na ochranu zvířat –Louisiana State Animal Rescue Team (LSART) a Denham Springs Animal Shelter. LSART monitorovali vodu a vysílali záchranné týmy na pomoc zvířatům v tísni a denhamský útulek se o ně postaral, dokud se o ně nepřihlásili jejich „majitelé“ nebo lidští společníci.

Bez jejich pomoci by tato zvířata určitě nepřežila. Kromě přímé pomoci zvířatům LSART radili farmářům, jak některým z těchto situací do budoucna zabránit. Všechna zvířata totiž měla být preventivně přemístěna na vyšší místa ještě v době, kdy záplavy neudeřily naplno.

Fotografie ukazují, jak se obyvatelé zasaženého státu pokouší pomocí lodí a raftů dosáhnout na zoufalá zvířata, z nichž mnohá nalezli, jak se zuby nehty drží plovoucích objektů.

Byly zachráněny tisíce „mazlíčků“, ale i „hospodářských“ zvířat, některá jen pár minut před hrozící smrtí.

Záplavy v Louisianě si do dnešního dne vyžádali 11 lidských obětí. O těch nelidských se překvapivě bohužel nikdo nezmiňuje.