Společnost Tyson Foods propustila 10 zaměstnanců poté, co se objevilo další video dokumentující týrání kuřat

Tyson Foods Inc uvádí, že propustila 10 zaměstnanců, kteří byli zachyceni, jak týrají kuřata v chovech ve Virginii, na videu, které ve čtvrtek zveřejnila zvířeckoprávní organizace Compassion over Killing.

Společnost také uvedla, že po tomto incidentu podstoupí všichni zaměstnanci školení o tom, jak zacházet s živou drůbeží a jaké jsou směrnice welfaru zvířat.

Video ukazuje zaměstnance v několika zařízeních, jak mlátí a kopou živé ptáky a jak s nimi hází. Jeden zaměstnanec na záznamu rozdrtil hlavu živé slepice svou botou.

3

Záznam, pořízený v květnu a červnu, byl zveřejněn na webových stránkách aktivistické skupiny, která bojuje za práva zvířat a vyzývá k veganství.

Společnost Springdale, součást Tysonu umístěná v Arkansasu, jeden z největších zpracovatelů masa na světě, uvedla, že byla „znechucena činy jednotlivců v tomto videu“.

Tyson-fires-10-US-workers-after-video-captures-chicken-abuse

Tyson uvádí, že je přesvědčena, že věci nezašly ještě příliš daleko na to, aby se špatné zacházení se zvířaty v jejích zařízeních nedalo zastavit, a že zvažuje další kroky, aby se ujistila, že její směrnice jsou dodržovány.

Od roku 2015 jde alespoň o páté video, které zvířeckoprávní aktivisté na farmách Tysonu natočili.

Tyson-fires-10-US-workers-after-video-captures-chicken-abuse2

Tyson prodává maso v obchodech a dodává kuřata do velkých restauračních řetězců, včetně McDonald’s Corp a KFC.

„Týrání zvířat není produktem pár špatných činitelů. Jde o systematický problém, který společnost musí vyřešit,“ prohlásila Erica Meier, výkonná ředitelka Compassion Over Killing.

Tyson a Compassion Over Killing každá zvlášť uvedly, že kontaktovaly policii, která určí, zda budou zaměstnanci stíháni.

„Tyson by měla být odpovědná za hrůzy, které jsou těmto zvířatům působeny,“ uvedla Meier.

Tyson také uvádí, že ukončili praktiku, která je ve videu vidět a která spočívá v prostrčení plastového kousku skrz zobák živých kohoutků.

9-bone-closeup

Tato praktika, známá jako boning či modifikace zobáku, byla „historickým způsobem, který odvětví používalo na to, aby zabránilo kohoutům jíst jídlo zamýšlené pro slepice,“ jak uvádí Tyson. Společnost prohlásila, že boning okamžitě ukončila na dvou posledních místech, kde byl prováděn.

V pondělí společnost Tyson Foods oznámila rekordní provozní marži v kuřecím segmentu ve čtvrtletí, které skončilo 2. července. V roce 2015 dosáhla tato jednotka dosáhla prodejů ve výši 11,4 miliardy dolarů.

Upraveno z Yahoo News