Na pouťové atrakci děti honí králíky a zvedají je za uši

Místní a národní skupiny na ochranu zvířat vyzývají k ukončení „zvířecích tahanic“ na mississippské pouti, při které děti v aréně honí a „chytají“ zvířata, včetně králíků a slepic.

Přesto, že pouť pořádáná v městě Ripley v okrese Tippah, pořádá tahanice s několika druhy zvířat, ta s králíky vyvolala největší pohoršení. Pravděpodobně proto, že fotografie a videa králičí události ukazují, jak děti zvedají králíky a drží je nad zemí za uši.

579a6f452a00002c00fb37a1
Oříznutá verze fotky, která se dříve nacházela na místní stránce.

„Nejen, že je to pro králíky děsivé a bolestivé, ale může to způsobit trvalá zranění, včetně zlomené ušní chrupavky, zlomené patéře či dokonce oddělení kůže ze zad králíka,“ uvádí v prohlášení národní zvířeckoprávní organizace In Defense of Animals o Okresní pouti a veletrhu dobytka v Tippah.

Fotografie z loňské pouti zobrazující děti držící bílé králíky za uši či zátylek byly zveřejněny na facebookové stránce okresu Tippah, ale zdá se, že jsou od čtvrtka smazané. (Ořezané verze některých fotografií jsou stále dostupné na webové stránce House Rabbit Society.) A video, které je podle IDA z roku 2014 ukazuje, jak sebou několik králíků mlátí, zatímco je děti drží za uši a běží s nimi napříč arénou. Některé z dětí dokonce králíky upustí na zem.

Drsné zacházení se podle mississippského práva, které upřesňuje držení zvířete „krutým způsobem“, jako týrání,“ tvrdí Animal Advocacy of Mississippi a IDA ve společném prohlášení.

Organizátoři poutě neodpověděli ani na jednu z několika žádostí o komentář. Nicméně na facebookovou stránku napsali, že tahanice bude probíhat 11. srpna.

579a71932a00002d00fb37af

I když většina zvířat nemá ráda honění, pro kořistní zvířata, jako jsou králíci, jde o zvláště traumatický zážitek, řekla Linda Sue Malie, zakladatelka floridské záchranné skupiny pro králíky Rabbits In Need Inc.

„Pro kořistní zvířata je honění jednou z nejhorším věcí, které jim můžete udělat,“ řekla Malie a dodala, že většina králíků si spojuje zvednutí ze země s „napadením predátorem“. Malie se o akci dozvěděla online a od té chvíle vede snahy, aby šířila povědomí o škodě, jakou to může způsobit.

Kritici také říkají, že událost vysílá špatné poselství dětem, které si mohou domů odnést zvířata, která chy

„Hromady vnímavých malých dětí jsou povzbuzovány, aby se zvířaty zacházely jako s necítícími, použitelnými předměty, které mohou být zneužívány pro zábavu,“ napsala IDA. „Jedinou kvalifikací pro přinesení zvířete domů je schopnost dítěte ho nebo ji nahnat a chytit.“

Převzato z Huffington Post