Adidas odmítá spojení s faerskou fotbalovou reprezentací

ADIDAS ODSUZUJE TÝRÁNÍ ZVÍŘAT V JAKÉKOLIV PODOBĚ A ZAPOJENÍ FAERSKÝCH FOTBALISTŮ DO GRINDU BYLO OFICIÁLNĚ PŘEDLOŽENO UEFA.

Faerští velrybáři se chlubili tím, že dva členové fotbalové reprezentace se minulý měsíc účastnili masakru kulohlavců.

Členové faerské fotbalové reprezentace, Páll Klettskarð a Sørmundur Kalsø, se nejen zúčastnili zabíjení, ale také zveřejnili fotografie, jak odřezávají hlavy mořským ptákům, zatímco jim kapala krev na jejich adidasky.

Překvapivě ani jeden z těchto krvavých zločinů úplně nesednul představitelům společnosti Adidas, protože Faeřané říkají, že jejich fotbalový tým je sponzorován právě společností Adidas.

Nicméně podle Adidas jimi tento tým sponzorován není. Oficiální prohlášení z Adidas: „Adidas nesponzoruje fotbalovou federaci Faerských ostrovů. Spojení Adidas s tímto týmem vzniklo smluvním partnerstvím s UEFA, která nakupuje produkty pro vybrané federace, které nemají vlastního oficiálního dodavatele vybavení.“

Adidas dodává: „Adidas silně odsuzuje týrání zvířat jakéhokoliv druhu a takové vyjádření předložila UEFA a federaci.“

(Masakr v příboji: 50 kulohlavců zabito během návratu krvavé sklizně)

Adidas nechce spojovat své jméno s krutými a zločinnými aktivitami. Faerský grind je podle zákonů Evropské unie nelegální a tvrzení Faeřanů o výjimce je negováno podporou Dánska, které je, jakožto členský stát EU, zavázáno dodržovat normy EU.

Mezi těmito fotbalisty a činy hráče amerického fotbalu Michaela Vicka, který byl suspendován, uvězněn a přišel o svá korporátní sponzorství kvůli tomu, že se zapojil do nezákonných psích zápasů, není rozdíl.

Adidas pracuje se Sea Shepherd na recyklaci tenatových sítí zabavených pytlákům. Tyto sítě přeměňuje na obuv. V roce 2015 vytáhli dobrovolníci ze Sea Shepherd 70 tun plastových sítí z Jižního oceánu a doručili ho Adidas k recyklaci.

 Převzato z fb Paul Watson