Zadržen otřesný náklad 4000 norčích kožešin, poloviny tuny medvědích tlap a mamutích klů

Nelegální zásilka mířila do Číny, než byl  v oblasti Khabarovsk rozbit velký pašerácký řetězec.

Úřadům se podařilo zadržet loď obsahující 525 medvědích tlap – v hodnotě více než 12 milionů korun – spolu s 3978 norčími kožešinami, 2,4 kilogramy nefritu a čtyřkilovým úlomkem mamutích klů. Měla plout z Khabarovského přístavu do města Tongjiang v čínské provincii Heilongjiang.

information_items_4467

Jeden muž z Khabarovsku byl zatčen a obviněn z pašeráctví.

Agenti Federální bezpečnostní služby (FSB) se spojili s celníky, aby rozbili tuto nezákonnou operaci. Zboží bylo zapečetěno a ukryto v několika obrovských taškách s popisky v čínštině.

inside smuggling 2

Hodnota norčích kožešin byla odhadnuta na 6 milionů korun. Zadržený se přiznal k tomu, že má ukryté další zboží pro budoucí plavby do Číny. Ve svém domě měl ukryty tašky s 525 medvědími tlapami.

Odborníci později potvrdili, že patřily medvědům hnědým i plavým. Také měl úlomek mamutího klu, který vážil více než 4 kila.

Hodnota ukořistěných medvědích tlap byla vyčíslena na více než 11 milionů korun.

inside 3

Medvědi hnědí i plaví jsou na seznamu ohrožených druhů ruského Dálného východu. V Číně jsou medvědí tlapy považovány za lahůdku. Některé restaurace je nabízí v polévkách či jako barbecue. Jeden takový pokrm vyjde i na více než 20 tisíc korun.

Hodnota neprocleného zboží přesáhla 15 milionů korun.

Převzato ze Siberian Times