Miliony tun mrtvých mořských tvorů

Po celé planetě  za posledních pár týdnů zemřely naprosto náhle miliony tun ryb a dalších mořských živočichů.

dead-fish1

Jak je možné, že se na plážích po celém světě zničehonic objevují miliony a miliony mrtvých tvorů? Taková smrt není rozhodně pro mořské živočichy a další tvory vůbec obvyklá. Za poslední měsíc se objevila řada mimořádně alarmujících hromadných úmrtí zvířat z moře po celém světě. Při většině z těchto šokujících událostí přišlo o život i více než 30 tun ryb najednou.Na místech jako je Chile nebo Vietnam už situace dosáhla takových rozměrů, že by se mohla stát národní krizí. Lidé se začínají strachovat, neboť sami vidí pobřeží přeplněná mrtvými tvory.

V porovnání s ostatními zeměmi je Chile z největší části tvořena pobřežím, a je tak známá pro své rozsáhlé a krásné pláže. Tato pověst ale nyní čelí vyvrácení kvůli novému pohledu na chilské břehy plné uhynulých zvířat. Jsou jich tuny, doslova hromady. Vědci se nyní snažit zjistit, proč jsou pláže pokryty hromadami mrtvých mořských tvorů.

Zprávy o nalezení zvířat na pobřežích jsou poměrně časté, koneckonců, oceán se mrtvých jedinců zbavuje tak, že je vyplaví na břeh. Současná situace se však nadměrně vymyká kontrole. Podle Fleitas bylo za poslední měsíc na pobřeží vyplaveno přes 300 velryb, 8000 tun sardinek a téměř 12 % z celkového ročního úlovku lososů, abychom zmínili alespoň některé.

Chilské orgány se ze všech sil snaží najít důvod, proč se vyplavování mrtvol děje, nikdo si však není zcela jist, co je této tsunami smrti příčinou.

MAIN201605041707000514652222078-1024x682.jpg

Dokonce ještě horší je situace ve Vietnamu, kde je mrtvých zvířat vyplavených na pobřeží tolik, že byli dokonce nasazeni vojáci, aby je pohřbili do země.

Miliony mrtvých ryb byly vyplaveny na 125 kilometrů dlouhém úseku vietnamského pobřeží a situace se tak stala jednou z nejhorších katastrof životního prostředí v této zemi.

Vojáci byli nasazeni, aby zahrabali tuny ryb, škeblí i velryb, které již od dubna umírají podél severního pobřeží i na některých oblíbených plážích.

Vietnamské úřady čelí rostoucímu hněvu a stížnostem kvůli katastrofě, jejíž oficiální příčinu zatím nikdo neuvedl. Bohužel má i podobná katastrofa vliv na živobytí desítek tisíců rodin.

Podobné případy se odehráli i jinde v Asii. CNN hlásí, že například v jednom čínském jezeře se záhadně objevilo přes 35 tun mrtvých ryb. V provincii Hainan se podle čínských reportérů nalezlo v jezeře neuvěřitelné množství mrtvých ryb. Obyvatelé vyjádřili obavu kvůli možnému znečištění, ale místní úřady tvrdí, že ryby uhynuly v důsledku změny slanosti vody.

K podobným případům došlo i na druhém konci světa, například v Bolívii. Na břehu jednoho zdejšího jezera byly nalezeny tisíce mrtvých ryb. Těsně před tím, než ryby zemřely, se některé z nich čerstvě vylíhly z vajíček v jezeře Alalay v centrálním městě Cochabamba.

Přesný počet mrtvých ryb zatím není známý, ale je pravděpodobné, že se ještě přímo v jezeře nachází více než jedna tuna dalších obětí.

Další případ pochází z Brazílie…

Více než 200 tun mrtvých ryb bylo odstraněno z jezera Furnas. Podle vojenské policie pro životní prostředí jsou ohroženy všechny druhy tilapie v jezeře, a to jak ty, které jsou chované v chovných sítích, tak i ty, které jsou vypuštěné v jezeře. Škody se odhadují na 900 tisíc amerických dolarů.

Další případy bychom vám mohli jmenovat celý den.

Jen během minulého měsíce zemřelo 40 tun ryb v Indii, 65 tun v Kambodži, 70 tun v Kolumbii a miliony tvorů v Indonésii.

Nikdo však neví, co je příčinou.

Je možné, že se tato masová úmrtí náhle objevují kvůli alarmujícím změnám, které se na naší Zemi kolem nás všech odehrávají?

Není pochyb o tom, že jsme všichni svědky dramatického nárůstu seismické aktivity během prvních částí letošního roku. Došlo již k několika mimořádně ničivým zemětřesením na celém světě jen za posledních pár měsíců a s úzkostnou pravidelností se k životu probouzí spící sopky po celém světě.

Samozřejmě, že se na vině podílí především lidstvo samo a planetu ničí naprosto frustrujícím způsobem. Například s následky po jaderné katastrofě ve vybuchlé Fukušimě se Země neustále vypořádává. Je zajímavé, že většina těchto masových úmrtí se stala v zemích, ve kterých hraničí Tichý oceán.

V současné době žijeme ve světě, který je čím dál tím méně stabilní a udržitelný.

Jedny z největších přírodních katastrof se stávají častěji a častěji a jsou vždy o něco intenzivnější.

Upraveno z Activistpost