Belgický prodejce kožešin zkrachoval

Učiněný kožešinový chrám v Belgii, Pelsland, vyhlásil minulý měsíc před soudem v Antverpách bankrot. Pelsland byl součástí belgického kožešinového průmyslu po 40 let. Podle jeho ředitele přišel konec údajně kvůli výjimečně mírné zimě. 

Nicméně podle belgického člena Fur Free Alliance, organizace GAIA, jsou důvody pro bankrot řetězce mnohem hlubší. V nedávných letech se objevil značný pokles celosvětového zájmu o kožešiny, motivovaný především obavami o etiku a welfare zvířat. Kopenhagen Fur, jeden z největších kožešinových aukčních domů, odhaduje, že celosvětová produkce norčí kožešiny klesla z téměř 72 milionů zvířat v roce 2015 na 52 milionů tento rok.

(Holandský kožešinový průmysl končí!)

Pelsland se během let stal symbolem kampaně GAIA proti kožešinovému průmyslu. Před jejich obchodem v Antverpách došlo k bezpočtu demonstrací, během kterých aktivisté mávali bannery či používali klece, aby odsoudili krutost kožešinových farem.

Avšak boj pokračuje. Poté, co GAIA dosáhla zákazu kožešinových farem ve Valonsku, je dalším cílem podobný zákaz ve Vlámsku, kde v současné době funguje 16 farem s norky.

Převzato z Fur Free Alliance