Nejsmutnější lední medvěd na světě

Uvězněn ve skleněné cele, kde tráví svůj život v minimálním prostoru a osamocen. To je osud ledního medvěda, který je umístěn v jednom z čínských nákupních center, kde slouží s dalšími zvířaty jako atrakce pro návštěvníky.

medved1

Tříletá samice ledního medvěda nazývaná Pizza, byla označena za „nejsmutnějšího medvěda na světě“ poté, co obletělo svět srdcervoucí video, ve kterém je reportéry MailOnline zachycena. Akvárium, ve kterém se nachází je umístěno přímo uprostřed nákupního centra ve městě Guangzhou a Pizza zde žije od prosince minulého roku.

Z videa je naprosto zřejmé, že se medvědice trápí nudou a samotou. Medvěd ze všech sil bušící do kovových dveří svého výběhu vykazuje známky naprosté frustrace ze stísněného prostoru.

Ihned po té, co se video dostalo k organizaci Animals Asia, její členové spustili petici, která vyžaduje úplné zavření akvária a přemístění zvířat do vyhovujících podmínek. Ředitel organizace Animals Asia ve své výpovědi popisuje, že podmínky, ve kterých je Pizza držena, jsou naprosto neslučitelné s jejím životem a je nezbytné, aby odsud byla přemístěna.

Kolem akvária Grandwiev, ve kterém Pizza žije, se denně hromadí stovky až tisíce návštěvníků, kteří si chtějí pořídit fotografii s nádherným polárním zvířetem. Její utrpení však každý přehlíží. Děti nadšeně bouchají do skla a nikdo jim v tom nezabrání.

medeve5

Zástupce ředitele akvária Čcheng-tchang Li tvrdí, že akvárium zřídili, aby se mohli místní lidé vzdělávat, neboť takováto zvířata nemají možnost na vlastní oči nikde vidět. Dokonce jim prý plní sen.

Po vyšetřování případu a neustálého tlaku ze strany organizace Animals Asia nákupní centrum uznalo, že by si zvířata v akváriu zasloužila lepší podmínky a bude se jim jejich skleněný domov snažit alespoň vylepšit. To podle organizace však není řešení a na svém stanovisku přemístit zvířata pryč stále trvají a hodlají za svůj cíl bojovat i nadále.

medeved4

„Vyslechli nás, ale stále si nemyslí, že je nutné zvířata odebrat z akvária. Namísto toho s námi chtějí spolupracovat a pomoci zlepšit zvířatům život v akváriu. Zaměstnanci centra nejsou špatní lidé, jen bohužel nemají vůbec tušení, co taková divoká zvířata k životu potřebují,“ řekl ředitel Animals Asia, Dave Neale.

Petici v současné době podepsalo přes 300 tisíc lidí.

Upraveno z Dailymail