Konec týrání zvířat v Söllichau – kožešinová farma ukončila provoz

Jedna ze zbývajících devíti kožešinových farem v Německu ukončila svůj provoz. Po více než 40 let zde zvířata trpěla v nevyhovujících podmínkách a každý rok jich bylo až 7000 zabito kvůli módě.

Na kožešinové farmě v okrese Wittenberg v Sasku-Anhaltsku žily tisíce norků v uzavřeném prostoru ve špatných podmínkách. Zvířeckoprávní aktivisté zjistili, že dnes jsou klece prázdné a farma je uzavřena. „Jsme velice potěšeni, že zdejší krutý chov zvířat byl ukončen a nebudou tu trpět žádná další zvířata,“ říká Jan Peifer, zakladatel organizace Deutsches Tierschutzbüros.

vlcsnap-2016-04-17-19h42m51s193.png

Na kožešinových farmách jsou divoká zvířata chována zcela bez ohledu na jejich potřeby. Dochází tak k poruchám chování, kanibalismu a sebepoškozování. Jen kvůli své kožešině jsou chována v přehnaně malých klecích a nemohou se projevovat podle svého přirozeného chování. Deutsches Tierschutzbüros už roky vede kampaň za jejich uzavření.

(Holandský kožešinový průmysl končí!)

I když v Německu existuje zákon na ochranu zvířat, ustanovení týkající se kožešinových zvířat nejsou dostačující. Zabíjení zvířat jen kvůli kožešině je v dnešní době zastaralým a marnivým podnikem. Ochránci zvířat proto i zde volají po zákazu všech kožešinových farem, tak jako je tomu již v mnoha jiných evropských zemích.

V Sasku-Anhaltsku tak zůstává už jen poslední norčí farma poblíž Magdeburgu. Před několika měsíci aktivisté zdokumentovali otřesné podmínky zdejšího chovu. Jejich záznamy můžete shlédnout na videu a fotografiích níže.

Upraveno z Deutsches Tierschutzbüros

1 komentář: „Konec týrání zvířat v Söllichau – kožešinová farma ukončila provoz

Komentáře nejsou povoleny.