14 osob ve vazbě kvůli prodeji nelegálního masa

V Aragonii a Katalánsku bylo zadrženo celkem 14 pachatelů – 10 mužů a 4 ženy kvůli prodeji masa z nelegálních chovů.

Celkem 1,3 milionu kilogramů zdraví nebezpečného a nezákonného masa pocházelo z nelegálních chovů v provinciích Huesca, Zaragoza a Lleida. V mase, které tito lidé prodávali se nacházelo extrémní množství nebezpečných látek.

1468478694_292675_1468523820_noticia_fotograma

Vyšetřovatelé shromáždili více než 150 vzorků od skotu z celkem 30 farem a jatek. Analýzou prověřili stravu, moč a trus chovaných zvířat. Odhalili tak několikrát překročenou horní hranici povolených kortikosteroidů. Váha zvířat přesahovala obvyklou váhu o 40 až 60 kilogramů.

Operace, která stále probíhá, začala v roce 2015, kdy vyšetřovatelé odhalili první náznaky nelegálního chovu  v oblastech Aragon Litera a Bajo Cinca. Následně se vyšetřování přesunulo i do Katalánska.

„Nalezly jsme skupiny lidí, kteří provozovali distribuci nelegálních látek a nezákonné chování skotu,“ popisuje institut a vysvětluje, jak součástí této zápletky byla i jatka, chovatelé i veterináři.

Zadržení lidé, kteří byli nyní na kauci propuštěni, čelí obvinění z trestného činu ublížení zdraví, obecného ohrožení, falšování dokumentů a podílení se na organizovaném zločinu.

Upraveno z El Pais