Senát New Jersey schválil zákon, podle kterého mohou zverimexy prodávat jen zachráněná zvířata

Zákon si klade za cíl zastavit nehumánní množírny.

Humane Society odhaduje, že se v USA nachází minimálně 10 tisíc množíren štěňat. Jen 3 tisíce z nich jsou regulovány ministerstvem zemědělství. Ve stejnou chvíli přichází podle ASPCA každý rok zhruba 3,9 milionu psů do útulků – a každý rok je 1,2 milionu psů utraceno.

Ve snaze množírny zastavit si jeden stát stojí za svým: Senát New Jersey minulý týden schválil zákon, který by vyžadoval, aby zverimexy s licencí získanou po 12. lednu 2016 prodávaly jen psy a kočky z útulků a organizací zachraňujících zvířata. Zákon se teď dostane do sněmu. „Tyto množírny si získaly nechvalnou pověst stavění zisků nad humánní zacházení se psy a kočkami,“ uvedl v prosinci senátor Raymond Lesniak, který návrh zákona představil. „Jejich masové množení vytvořilo vrozené zdravotní a behaviorální problémy a mnoho z těchto zvířat trpí zanedbáním a špatným zacházením v těchto nehumánních podmínkách.“

(Arizona zavedla nové pravidlo – všichni psi prodávaní v obchodech s mazlíčky musí pocházet z útulků)

Ti, kdo se proti zákonu staví – jmenovitě představitelé obchodu s „mazlíčky“ – říkají, že to podkopá existují zákony na ochranu zvířat a že to bude pro nové zverimexy složité a budoucím „majitelům“ to omezí výběr „mazlíčků“.

(Pět největších mýtů o psech z útulku)

Převzato z Country Living