Bengálský tygr, který rozsápal ošetřovatelku, nebude utracen

Ve zvířecím parku Terra Natura v jihovýchodním resortním městě Benidorm zaútočil minulou sobotu tygr bengálský na ošetřovatelku. Tělo bylo objeveno v jeho kleci okolo páté hodiny odpolední. Místní policie zavolala ambulanci, ale v čase, kdy dorazila, již bylo pozdě.

„Tygr byl stále v kleci s 37letou ošetřovatelkou,“ uvedl mluvčí Červeného kříže.

Poté, co zaměstnanci zoo tygra pomocí šipek uspali, se mohli záchranáři dostat dovnitř a ženu prohlásit za mrtvou.

V době incidentu byli v zoo návštěvníci, ale žádný z nich nebyl svědkem útoku.

Terra Natura v Benidormu, který se nachází v provincii Alicante, se na svých stránkách prezentuje jako zvířecí park „nové generace“, s habitatovou oblastí pro každý z 200 druhů zvířat. Nachází se zde více než 1500 zvířat.

(5 věcí, které si musíme přestat říkat o zoo)

Po oznámení útoku byla okamžitě založena petice za milost pro tygra. Její organizátoři oznámili, že je zoo ujistila, že tygr nebude utracen. Sharon Bell, jedna z organizátorů, uvedla: „Dnes ráno jsem dostala email z Terra Natura s tím, že nemají v úmyslu nechat tygra zabít, že to nechce ani rodina oběti ani to není nic, co by sama chtěla. Souhlasí, že zvíře jednalo podle svého přirozeného instinktu.“

Tato smrt přichází jen dva a půl měsíce po smrti Stacey Konwiser, ošetřovatelky tygrů v zoo v Palm Beach na Floridě. I tady se představitelé zoo rozhodli tygra jen uspat. „Aby bylo jasno, pokud by to byl poslední jedinec svého druhu a lidský život by byl v ohrožení, zabili bychom ho, pokud by to bylo správné rozhodnutí,“ uvedl nicméně ředitel zoo Andrew Aiken. Když se ke Konwiser dostali, byla mrtvá. Není zřejmé, proč se ošetřovatelka nacházela uvnitř spolu s tygrem, jde o zakázaný postup.