Protilovecká organizace zveřejnila drastické záběry týrání liščích mláďat

Skupině The Hunt Investigation Team, která bojuje proti lovu a týrání lišek, se podařilo natočit naprosto hrůzný záznam. Vše se odehrálo v okrese South Herefordshire, kde se nachází místo určené k výcviku loveckých psů. Právě zde je umístěno několik objektů připomínající boudy, ve kterých se odehrávají ty nejdrastičtější praktiky výcviku.

Poté, co bylo video předáno přímo společnosti BBC, bylo téměř ihned zahájilo řízení s lidmi, kteří jsou z ohavných činů podezdřelí.

A co tak děsivého tedy videozáznam obsahuje?

V jakémsi pojízdném kontejneru se nachází klece s malými liščaty, která jsou pomocí smyček velmi hrubým způsobem vytahována ven. Na záznamu je vidět muž, který mláďata drží za hlavu, a také lze slyšet jejich bolestné naříkání. S bezmocným mládětem v ruce pak přechází po pozemku k boudám, ve kterých už čekají vyprovokovaní psi. Pár vteřin po tom, co lišče vhodí do boudy se z videa ozývá agresivní štěkání a pištění lišky. Netrvá dlouho a muž vychází s bezvládným a roztrhaným tělíčkem lišky, které odhodí do popelnice.

Stejný postup na záznamu proběhne ještě s dalším mládětem lišky.

_90067220_fox_bbc
Živá liščata nalezena k smrti vyděšená v klecích

Policie se začala případem zabývat a brzy se našly důkazy o těchto činech – mrtvá těla lišek v popelnicích. Již začátkem tohoto měsíce byla zadržena jedna žena a dva muži, následně byli ale všichni na kauci propuštěni.

Podle tvrzení jednoho z policistů, který byl vyšetřování přítomen, byla liščata nalezena v odpadcích, jako by doslova byla vykuchána.

_90067218_kennels_bbc
Objekt ve kterém k výcviku docházelo – ve spodní části obrázku jsou popelnice s mrtvými těly lišek

Navzdory vyšetřování se však The Hunt Investigation Team a League Against Cruel Sports se obávají aktivit podporujících ilegální chov lišek. Tyto skupiny tvrdí, že liščí mláďata jsou nadále odchytávána a používána k výcviku psů k lovu, k takzvanému norování.

Tato praktika je ilegálně používána pytláky a myslivci, kteří své psy kvůli výcviku vystavují situaci, kdy zkrátka útočit musí. Jsou záměrně vyprovokováni a uzavřeni v těsném prostoru s bezmocnými mláďaty lišek. Ačkoliv je od roku 2005 tento způsob výcviku ve Velké Británii zakázán, existují situace, kdy je možné sehrát zabití a týrání lišek na náhodnou událost, která se při klasickém výcviku stala.

Policie West Mercia potvrdila, že dva lidé z Herefordu, 37letý muž a 27letá žena, byli v květnu zatčeni na základě podezdření ze zbytečně způsobovaného utrpení zvířatům. V srpnu však byli díky kauci opět propuštěni. Stejný případ se odehrál začátkem června, kdy byl zadržen muž ve věku 37 let a tak jako předchozí podezřelí byl na kauci propuštěn. Nyní policie celý případ prošetřuje, zatímco jsou potencionální pachatelé na svobodě. BBC vyrozuměla, že jeden z nich je placeným lovcem.

V České republice je norování stále praktikovaným způsobem výcviku loveckých psů. Pomozte nám podepsáním petice norování i u nás zakázat a vytvořit tak z něho ilegální přežitek.

Více informací o norování v České republice a petice za jeho zákaz na stránkách ZÁKAZ NOROVÁNÍ.