Biotechnologové odhalují syntetického psa

Pokud vás tento pejsek vylekal, nemusíte panikařit. Je to syntetická figurína a vědci z laboratoří SynDaver doufají, že by mohla ušetřit psí životy.

Syntetický pes, kterého laboratoře vytvořily, není pouze psem bez kůže, ale zároveň i extrémně detailní a realistickou napodobeninou psího těla.Ta poskytne studentům medicíny zvířat anatomicky přesné podklady pro procvičování chirurgických zákroků.

dog4
Dokonalá napodobenina psí hlavy

V dnešní době není nezvyklé, že mnoho studentů veteriny musí pitvat živé psy, jakožto součást svého školení a vyučování. Vědci ze SynDaver laboratoří tak doufají, že se jim povede omezit „pokusné operační laboratoře“ díky svým syntetickým psům, jak v Popular Science uvádějí.

pes2

Umělé mrtvé tělo psa je opravdu velmi přesné, včetně všech kostí, svalů a dalších částí psího těla, které jsou v syntetickém těle psa nepostradatelné. SynDaver laboratoře se také spojily s kampaní IndieGOGO, která chce získat 24 000 000 dolarů během následujících dvou měsíců. Za tyto peníze by pak do každé akreditované veterinární vysoké školy na světě pořídili 20 kusů syntetických figurín psů. Už nyní kampaň vydělala přes 1300 dolarů.

Upraveno z Popsci