V buddhistickém chrámu nalezeno 40 mrtvých mláďat

Čtyřicet mrtvých tygřích koťat bylo nalezeno v thajském buddhistickém chrámu. Chrám byl již dříve podezříván z obchodu s divokými zvířaty a z jejich týrání.

Policie a ochránci zvířat začali v pondělí z tygřího chrámu odvážet všechny žijící tygry.  Obrázky z místa ukazují 40 mláďat vyrovnaných na podlaze.

Místo v Kanchanaburi je oblíbenou turistickou atrakcí, ale od razie je pro veřejnost uzavřeno.

_89839401_hi033214194.jpg

Policejní plukovník Bandith Meungsukhum prohlásil, že ochránci zvířat podají po objevu nové žaloby, a dodal, že mláďata byla v době smrti pouhý den či dva stará.

Uvedl, že stále není zřejmé, jak dlouho jsou mrtvá.

Koťata „musela mít pro chrám nějakou hodnotu“, řekl Adisorn Nuchdamrong, z thajského ministerstva pro národní parky. „Ale nerozumím jakou.“

Tygří kosti a další části těla jsou využívany v tradiční čínské medicíně.

Mniši z chrámu se nevyjádřili, ale již dříve byli obviněni z nelegálního obchodu.

V prohlášení na facebookové stránce chrám uvedl, že úmrtnost tygřích mláďat v chrámu byla „poměrně nízká“ a že v minulosti mrtvá mláďata spalovali, ale v roce 2010 byla tato praktika změněna veterinářem, pravděpodobně „jako důkaz proti obviněním z prodeje koťat“.

_89850453_b496f1ce-d748-4924-ba9f-5be93d8c0194.jpg

Chris Coots, Angličan, který u tygrů působil jako dobrovolník, uvedl, že ostatky byly zmraženy na důkaz toho, že mláďata, která zemřela přirozeně, nebyla odprodávána na trh s divokými zvířaty.

„Velký počet těl je ve stavu rozkladu, protože tam byla více než pět let.“

„Bylo by divné nechávat si těla tak dlouho, pokud byste zamýšleli je prodat. To se dá snadno vyjasnit zkouškami rozkladu.“

(„Modlící se“ prase v buddhistickém chrámu pomoc nenašlo)

Tom Taylor z Wildlife Friends Foundation uvedl, že v mrazáku byly nalezeny části těl i jiných zvířat.

Reportér ze zpravodajské webové stránky Khaosod uvedl, že v nádobách viděl střeva, mrtvého divočáka a další části mrtvých zvířat.

Z celkového počtu 137 tygrů byly již tucty živých tygrů z chrámu odvezeny. Akce, které se účastní tisícovka policistů, má pokračovat celý týden.

_89850944_966b948f-ee27-4cda-924b-652883e31178.jpg

Někteří zaměstnanci a dobrovolníci z chrámu proti zásahu vystupují.

Ale World Wildlife Fund zprávy přivítala a vyzvala thajské úřady, aby chrámu do budoucna zakázaly chov tygrů.

Úřady s mnichy kvůli zabavení tygrů bojují už od roku 2001, kdy se objevila obvinění z obchodu se zvířaty a týrání zvířat.

Mniši jakékoliv provinění popírají.

Chrám, oficiálně známý jako Wat Pha Luang Ta Bua, byl po desetiletí zastávkou mnoha turistických itinerářů. Návštěvníci zde mohli pózovat na fotografii s tygry či pomoci s jejich cvičební rutinou.

Avšak zvířecko-právní aktivisté dlouho vedou kampaně za jeho uzavření. PETA uvádí, že tamější zvířata jsou „vězněna a je jim odepíráno vše, co je pro ně důležité“.

Převzato z BBC