Video ukazuje, jak jsou krávy po autonehodě házeny zpět na náklaďák

 

Když dojde na živočišné zemědělství, je pro většinu z nás snazší pořádně přivřít obě oči a trvat na tom, že se farmáři alespoň snaží zacházet se zvířaty ve svém vlastnictví se špetkou úcty. Znepokojující video níže naneštěstí ukazuje, že způsob, jakým je s hospodářskými zvířaty obvykle zácházeno, je všechno, jen ne humánní.

Jen se podívejte, co se stalo, když náklaďák s dobytkem naboural a přetočil se na dálnici v Utahu. Místo, aby se pokusili dostat zvířata zpět do náklaďáku s trochou soucitu, rozhodli se zaměstnanci, že nejlepším řešením bude krávy nabrat… pomocí sklápeče. Stále plně při vědomí byly krávy hrubě zvednuty a následně hozeny zpět na náklaďák. Dokonce i dálniční policista na místě přiznal, že „nešlo o nic hezkého.“

Vzhledem k tomu, že ve velkochovech jsou krávy považovány jen za zboží, není tento výjev bohužel až tak překvapivý. Avšak je nezbytně nutné, abychom vzali plně na vědomí, co se v tomto videu děje, a nezapomínali, že k podobné krutosti dochází ve světě živočišného zemědělství neustále. Ať už se to děje za bílého dne, nebo za zavřenými dveřmi, musíme se sami sebe ptát, zda je to něco, co skutečně chceme podporovat.

Převzato z One Green Planet