Mikropivovar přichází s jedlými kroužky six-packu, které neubližují mořským zvířatům

Mikropivovar přichází s geniální myšlenkou.

Saltwater Brewery v Delray Beach na Floridě přišla s jedlými kroužky na six packu, které v případě, že skončí v moři, zvířatům neublíží, ale naopak je nakrmí. Kroužky jsou vytvořeny z vedlejších produktů výroby piva, z ječmene a pšenice a jsou úplně bezpečné pro lidskou i rybí konzumaci.

Kroužky jsou také stoprocentně rozložitelné a kompostovatelné, což ještě přidává na udržitelnosti produktu.

573b85741600006400f9394c.jpeg

Značka uvádí, že jedinou nevýhodou jedlých kroužků jsou vyšší náklady. Ale společnost doufá, že zákazníci budou ochotni si připlatit, aby pomohli chránit životní prostředí a životy zvířat.

“Je to velká investice pro malý pivovar, který je tvořen rybáři, surfaři a lidmi, kteří milují moře,“ říká ve videu Peter Agardy, vedoucí marketingu Saltwater Brewery.

Značka je také přesvědčena, že pokud se do rozjetého vlaku naskočí více pivovarů, ceny mohou klesnout. Pokud by více společností investovalo do této technologie, výrobní náklady by klesly a jedlé kroužky by mohly soupeřit s těmi plastovými, a zachránit tak mořské životy – což je zoufale potřeba.

573b98731a00003000c28c73.gif

Podle zprávy zveřejněné v časopise PNAS výzkumníci zjistili, že zhruba 90 procent mořských ptáků pozřelo kus plastu a pravděpodobně ho zadržují ve svých tělech. Jsou si také „prakticky jistí“, že v roce 2050 bude mít každý nalezený mrtvý pták v žaludku plast.

The Ocean Conservancy’s 2015 Ocean Trash Index — který zapojil 561895 dobrovolníků na sběr více než 7 milionů kil odpadků – nabízí pár zarážejících faktů. Uvádí, že v roce 2015 byl nejběžnějším odpadem stráveným mořskými želvami plast. Dobrovolníci našli 57 mořských savců, 440 ryb a 22 žraloků, rejnoků a trnuch zamotaných do plastů. Index také vysvětluje, že odhazování odpadu není jediným viníkem plastů v oceánu. Plasty bývají také odfouknuty z odpadkových košů či skládek, skončí v kanálech, kterými cestují až do oceánu.

573b963e130000d605381f2f.jpeg

Taková fakta vytváří koncept, v kterém jsou jedlé kroužky six-packů zásadní.

“Doufáme, že ovlivníme velké společnosti,“ řekl Chris Goves, ředitel Saltwater Brewery. “A snad je inspirujeme, aby se přidali.”

Převzato z Huffington Post