Na břeh se vyplavilo živé velrybí mládě, lidé ho snědli

Někdy se zdá, že to lidi prostě nechápou. Znovu a znovu zapomínáme při setkání s vyplaveným mořským zvířetem, že tyto žijící, dýchající bytosti by se rozhodně chtěly vrátit zpět domů, než aby zůstávaly na břehu. A přesto přetrvávají činy do očí bijící hlouposti a vyloženého násilí.

Vezměte si například nedávný případ, kdy se mládě velryby vyplavilo na pláži v Rusku. Stále dýchající bylo ponecháno bezbranné na písku. Mořská zvířata se často dostanou na břeh, když omylem zabloudí do mělkých vod kvůli extrémnímu počasí či při hledání potravy. Logickou reakcí na zoufalé zvíře, které potřebuje pomoc, obvykle bývá zachránit ho… ne ho sníst.

beached-whale.jpg

Proto je tak znepokojující, že se muži z ruského města Bolshoy Kamen rozhodli velrybu zabít kvůli masu a ne zavolat záchranáře nebo se pokusit zvíře sami zachránit.

 

beached-whale-1.jpg

 

Muže zachycené na videu (*******VIDEO OBSAHUJE GRAFICKÉ ZÁBĚRY*******) mnozí odsoudili za jejich bezcitný čin násilí. Mohli se stát hrdiny, kdyby zavolali profesionální moc, aby ubohé velrybě pomohli, než aby ji snědli kvůli jejímu masu. Pokud někdy narazíte na divoké zvíře, které potřebuje pomoc, zavolejte do záchranné stanice, útulku nebo veterináři. Tito profesionálové rozhodnou, jaký bude nejvhodnější přístup a zda bude možné zvíře znovu úspěšně vypustit. A pokud jste ztratili veškerou víru v lidstvo, pamatujte: jsou tu i dobří lidé, kteří se neúnavně snaží dát zvířatům lepší život!

Jako jiní Rusové, kteří zachránili skupinu čtyř kosatek uvězněných v ledu.

 

Převzato z One Green Planet