Tyto tři příběhy zachráněných prasečích maminek vás zahřejí u srdce

Prasata jsou známá svou inteligencí, ale jde také o rodinně orientovaná zvířata, která se chtějí starat o svá miminka. Stejně jako lidské matky jsou ty prasečí milujícími a starostlivými rodiči, kteří si užívají vazbu se svými mladými. Tato výsada je jim jako „potravinovým zvířatům“ ve velkochovech odpírána.

Ve volné přírodě žijí prasnice ve skupinách se svými selaty. Je známo, že tyto matky spolu sdílí zodpovědnost za své malé, což ostatním umožňuje hledat jídlo. Přesto, že se o selátka stará několik tetiček, pouto mezi matkou a její mi selátky je nepřekonatelné.

Ve velkochovech je prasnicím i selátkům tohle všechno odpíráno. Prasnice jsou během svého čtyřměsíčního těhotenství uzavřeny v porodních klecích, které mají šířku pouhých 60 centimetrů. Jakmile porodí, je přesunuta do porodního kotce, který je jen o něco širší. Selátka se mohou kojit, nicméně od matky jsou oddělena kovovými mřížemi.

Od matky jsou selata odebrána už ve věku deseti dnů. Jde o traumatický zážitek pro matky i selata. Po utrpení ze ztráty svých dětí je prasnice znovu podrobena oplodnění a cyklus se opakuje. Jde o skutečně bezútěšné živoření pro jakoukoliv živou bytost.

Naštěstí se některým prasatům podaří díky azylům pro hospodářská zvířata z tohoto hrozného cyklu vymanit. Tyto organizace zachraňují prasnice a jejich selátka z velkochovů a dávají jim šanci užít si život podle svého. V těchto úžasných zařízení mohou prasnice a selátka prožít pouto mezi matkou a dítětem naplno. Při pohledu na pár z těchto prasečích maminek a jejich dětí si nemůžeme pomoc a musíme podotknout, že prasata se od lidí zas tak moc neliší.

  1. Julia

julia_1

Před svou záchranou byla Julia podrobena otřesnému týrání, včetně kopání, bití a tahání za uši. Naštěstí pro ní začala policie a SPCA stíhat farmu odpovědnou za její týrání a z farmy byla osvobozena. Místní úřady kontaktovaly azyl Farm Sanctuary a zachránci ji rychle odvezli do jejího nového domova. Kvůli stresu a týrání, kterému byla vystavena, porodila Julia předčasně 16 selátek jen pár hodin po svém příjezdu do azylu.

Selátka vyžadovala neustálou péči, aby přežila. I Julia byla ve špatném stavu, chudák měla ploché nohy a vředy na nohou, následkem nedávného týrání i modřiny a spáleniny po celém těle. Navzdory své strašné minulosti se Julia rychle naučila věřit svým zachráncům a ve svém zotavení dělala velké pokroky. Po čase začala být i selátka silná a zdravá.

Tuhle šťastnou rodinku dnes můžete vidět pochodovat po azylu ve Watkins Glen, kde si staví hnízda a tulí se jeden k druhému. Juliina láska ke svým dětem se nedá popřít, jen se na ně podívejte v tomhle rozkošném videu:

  1. Cupcake

10003073_723372797706240_373067710092684120_n

Cupcake byla zachráněna azylem PIGS Animal Sanctuary v listopadu 2013 spolu se kanečkem pojmenovaným Elmer a dalšími dvěma prasničkami. Tato prasata byla původně zadržena v případu týrání zvířat. Musela zůstat u pěstounské rodiny, dokud nebyl případ uzavřen, a úřady dovolily, aby Elmer, který nebyl kastrovaný, zůstal s holkama. To vedlo k překvapení, když se zjistilo, že je Cupcake těhotná! Měsíc po té, co dorazila do PIGS Animal Sanctuary porodila a užívá si život se svými selátky v pohodlí azylu.

  1. Mumma Pig a její selátka

10540639_10153447380170130_2820965966617520627_n

Těžko byste našli příklad úžasného vztahu matka-dítě, který by byl rozkošnější než ten, který má Mumma Pig se svými selátky. Tahle šťastná rodinka teď sídlí v azylu pro hospodářská zvířata Edgar’s Mission, ale jejich životy nebyl vždy tak báječné.

Mumma pig byla chována jako chovná samice a rozhodně si svůj život neužívala, protože se jí v roce 2013 podařilo utéct. Když tuto odvážnou prasničku konečně chytili, byla poslána do Edgar’s Mission. Azyl se jí musel líbit, protože krátce po té porodila.

V Edgar’s jí přezdívají Mumma Pig “Wonder Woman,” kvůli tomu, že selátka zvládá s úžasnou lehkostí. Tuhle okouzlující rodinku můžete spatřit usazenou ve slámě nebo při společném rytí. Skutečně radostný život, který by si měla užívat všechna prasata.