Lvi zachránění z cirkusů odletěli do Jižní Afriky

Více než 30 lvů zachráněných z cirkusů v Kolumbii a Peru bylo přepraveno do Jižní Afriky, aby zde začali nový život v azylu.

1
Po dlouhé cestě si nově příchozí hrají ve svém novém domově v azylu Emoya Big Cat Sanctuary ve Vaalwater v Jižní Africe
2
Seznamování s novými přáteli: Tito lvi byli chováni v zajetí a drženi v cirkusech v Jižní Americe – ale nyní poprvé dorazili do své domoviny

Lvi, kteří byli odchováni v zajetí, vyhladověni a zmrzačeni svými majiteli a nuceni vystupovat v cirkusu, se dostali do azylu pro velké kočky v Jižní Africe.

33 velkých koček zachráněných z cirkusů v Kolumbii a Peru dorazili do Emoya Big Cat Sanctuary předevčírem v noci po dvoudenní cestě z Jižní Ameriky.

3
Jedna z velkých koček vystupuje ze své klece a chystá se na první ochutnávku svobody po letech v zajetí a předvádění v cirkuse

Zvířata byla vypuštěna do menších oblastí s přirozenou vegetací, což je něco, co mnozí z nich nikdy nezažili.

Po příjezdu krátce po rozednění lvi řvali a zkoumali své nové teritorium, kde prožijí zbytek svých životů.

4
Dva lvi se hašteří skrz plot svého nového domova: zvířata byla osvobozena za pomoci úřadů po té, co bylo zakázáno využívat divoká zvířata v cirkusech
5
Klece s 33 lvy po příjezdu do Johannesburgu.

Je nemožné, aby se byli vypuštěni do volné přírody, protože se narodili v zajetí a jejich cirkusoví majitelé je zmrzačili vylámáním zubů a odstraněním drápů.

Lvi jsou převáženi po zemi do azylu Emoya Big Cat Sanctuary, rezervaci v severní Jižní Africe s rozlohou 5000 hektarů. Tam budou mít lvi k dispozici pitné nádrže, plošiny, hračky a veterinární péči.

6
Hromadný převoz lvů zahrnoval 33 lvů z 24 cirkusů v Peru a 9 v Kolumbii.

„Jde o ohromně důležitou záchrannou akci, protože poskytuje prohlášení celému světu o tom, jak se lidé ke zvířatům chovají,“ řekla mluvčí ADI Jan Creamer.

„Tito lvi nepředstavitelně trpěli. Jejich život byl úplným peklem. Bili biti a hladověli,“ řekl Jan Creamer, prezident Animal Defenders International, organizace, která převoz zorganizovala.

První skupina lvů byla vyzvednuta v kolumbijském hlavním městě Bogotě dopravním letadlem, které pak letělo do hlavního města Peru, Limy, kde vyzvedlo dalších 24 zvířat.

9
Lvi byli chováni v zajetí a mnozí z nich mají vylomené zuby a další potíže – jeden je téměř slepý, další přišel o oko a většině byly odstraněny drápy – proto je pro ně nemožné přežít v divočině.
17
Ochutnávání svobody: Bývalý cirkusový lev okusuje větev v azylu Emoya Big Cat Sanctuary

Lvi byli osvobozeni poté, co bylo v Peru v roce 2011 a v Kolumbii v roce 2013 využívání divokých zvířat zakázáno.

Rozlehlý azyl se nachází na soukromém pozemku a nachází se v něm už šest zachráněných lvů a dva tygři.

Lví habitaty budou během následujících měsíců postupně rozšiřovány, aby se lvi seznámili se svým životem a představili se jeden druhému.

22
Mezi prvními venku z klecí byli bratři Junior a Bumbo z Kolumbie, kteří opatrně vylezli, očmuchávali trávu a stromy a označili si své teritorium. Poté, co zvolna obešli ploty své ohrady se na sebe hravě vrhli a váleli se v prachu

Další fotografie v galerii: