Samice delfína propuštěná ze zajetí porodila

„Jednou z největších lží SeaWorld a dalších z odvětví zneužívajícího delfíny je, že delfíni v zajetí nemohou být nikdy vypuštěni zpět do přírody.“ ~ Ric O’Barry, zakladatel/ředitel Dolphin Project

Sampal, jedna z pěti delfínů skákavých rehabilitovaných pro propuštění u jihokorejského ostrova Jeju, je živoucím důkazem toho, že jde o do očí bijící lež používanou k ospravedlnění držení těchto vnímavých savců uvězněných kvůli zisku.

A teď je matkou.

Podle zprávy agentury Yonhap z 18.dubna 2016 potvrdil tým jihokorejských výzkumníků, že Sampal úspěšně porodila a že podle přísných kritérií byli schopni určit, že jde skutečně o dvojici matka – mládě.

AEN20160418009200315_01_i
Sampal s mládětem

Sampal byla mezi pěti zajatými delfíny, kteří byli chyceni a nelegálně prodáni do akvárií mezi rokem 2009 a 2010. V roce 2013 rozhodl Nejvyšší soud v důsledku dlouholeté kampaně místních welfarových skupin, že mají být propuštěni zpět do přírody. Ric O’Barry dohlížel na rehabilitační program tří z pěti delfínů v Jižní Koreji. Při jejich rehabilitaci byl použit Protokol pro vypuštění delfínů ze zajetí organizace Dolphin Project.

O’Barry říká: „Neříkáme, že všichni delfíni ze zajetí mohou nebo by měli být navráceni do svých přirozených domovů. Ale všichni delfíni v zajetí mohou být znovuadaptováni na více přirozené prostředí.“

A v takovém prostředí, v mořských vlnách, se sluncem a nebem nad hlavou, přejeme Sampal a jejímu malému dlouhý a šťastný život. Ať jsou vyslanci a vydláždí cestu domů pro další zajaté delfíny.

Převzato z Dolphin Project