Sea Shepherd žalují francouzský mořský park

Aktivisté ze Sea Shepherd podali žalobu na mořský park Marineland kvůli jeho zacházení s kosatkami a dalšími zvířaty po říjnové bouři. Mořský park při ní utrpěl vážně škody.

Park Antibes Marineland byl znovuotevřen po té, co byly opraveny škody po smrtící bouři, která zábavní park značně poškodila. Většina mořských zvířat v parku během bouře zahynula, včetně jedné kosatky. Devatenáctiletý Valentin utrpěl vnitřní zranění a zemřel o týden později.

Marineland2

Park zaplavilo bahno, které zabilo další mořská zvířata včetně žraloků, tuleňů a želv, protože v parku vypadla elektřina, která poháněla pumpování čisté vody. Mezinárodní nezisková organizace Sea Shepherd proti francouzskému parku uspořádala protest. Před parkem se v neděli sešlo více než 250 protestujících.

5472

Protestující uvádí, že nádrže kosatek zůstávají nadále vysoce nedostatečné, a dodávají, že zvířata vůbec neměla být takovému ublížení vystavena. „Jsme proti držení kosatek v zajetí, protože tam prostě nepatří,“ řekl Paul Watson, zakladatel Sea Shepherd.
Po zveřejnění dokumentu Blackfish v roce 2013 se po celém světě vzedmula velká vlna opozice proti držení kosatek. Dokument popisuje zacházení s kosatkami uvnitř amerického mořského parku, SeaWorld. Ten 17. března na nátlak úřadů ohlásil, že kosatky už nadále nebude množit. Také bylo potvrzeno, že současná generace kosatek bude tou poslední.

56fa8d95c46188b0458b4577.jpg

Organizace Sea Shepherd v žalobě uvádí, že park Antibes Marineland se zvířaty v zajetí špatně zachází a navíc znečišťuje místní životní prostředí. První soudní stání je naplánováno na září.

Zástupci parku jakékoliv obvinění odmítají. V nedělním prohlášení uvádí: „Podmínky životní pohody mořských savců jsou pečlivě a striktně kontrolovány několika organizacemi, pod evropskými i mezinárodními regulacemi.“