Smečka lvů zabila 5 pytláků a 3 další zranila

Zimbabwské úřady potvrdily, že při útoku lví smečkou v Národním parku Hwange bylo zabito 5 mužů a další 3 byli vážně zraněni.

„Obětmi“ jsou místní pytláci, kteří nezákonně lovili slony na území národního parku, když byli náhle překvapeni skupinou téměř 20 dospělých lvů jihokonžských, stejného druhu, jako byl Cecil, který byl zabit v červenci 2015 jen pár kilometrů odsud.

Útok koček byl tak náhlý a násilný, že bylo zabito pět mužů, tři vážně zraněni a jen dva lehce zraněni, zatímco zvířata zůstala povětšinou nezraněna. Přeživší lidé nechali své mrtvé soudruhy na místě a pospíchali do nejbližší vesnice pro ošetření. Tam také byli okamžitě zatčeni.

(Lovec zabit lvem během nelegálního lovu)

Generální komisař zimbabwské policie, Augustine Chihuri, uvedl, že pytláci byli tímto zážitkem očividně vyděšeni a že doufá, že tento incident bude sloužit jako lekce ostatním pytlákům.

Muži byli útokem viditelně traumatizováni,“ řekl generální komisař Chihuri, “a poté, co jsem viděl jejich zranění a ostatky jejich mrtvých soudruhů, chápu proč. Tohle jsou drsní kriminálníci nosící ak-47, ale byli doslova roztrháni na kusy. Nikdy jsem neviděl útok zvířete na takové úrovni, a to jsem viděl dost!

Generální komisař zimbabwské policie, Augustine Chihuri, scénu popsal jako „hroznou krvavou lázeň“, s kostmi a kusy masa rozmístěnými po stovkách čtverečních metrů.

Přeživší pytláci budou čelit širokému rozsahu obvinění, pokud přežijí. Žaloba zahrnuje nezákonný lov, držení nezákonných zbraní a porušení zákona o parcích a divoké přírodě.

(Pokud vám Cecilova smrt zlomila srdce, musíte vědět o těchto lvech)

První soudní stání by mělo proběhnout 4. dubna, kdy budou čelit trestům ve výši až 25 let odnětí svobody a pokutám ve výši až 100 tisíc dolarů.

Převzato z World News Daily Report