Boston zakázal prodej komerčně množených domácích mazlíčků ve zverimexech

Rada města Boston jednomyslně schválila zákaz prodávat ve zverimexech psy, kočky a králíky pocházející od komerčních chovatelů, aby se tak pokusila předejít prodeji zvířat z nebezpečných množíren.

Nařízení, přezdívané množírenský zákon, bylo ztvrzeno primátorem Martinem J. Walshem a podle tiskové mluvčí Bonnie McGilpin se bude vztahovat na obchody v Bostonu.

Podle člena městské rady čtvrti Jamaica Plain, Matta O’Malleyho, který návrh předložil, nejsou ve městě žádné obchody, které by štěňata či koťata z komerčních chovů prodávaly. Avšak alespoň jeden řetězec, který zvířata z množíren prodává, chtěl do města expandovat, říká O’Malley.

“Jedná se o velmi důležitý zákon, který jde po nehumánních „továrnách na zvířata“ známých jako množírny,” říká O’Malley. “Zákaz se také týká prodeje psů na veřejných prostranstvích.”

Stejný zákon byl přijat ve více než 120 dalších městech, včetně Chicaga a Los Angeles, uvedl O’Malley.

Zverimexy mohou nadále spolupracovat se zvířecími útulky nebo záchranými organizacemi a pomáhat zákazníkům zvířata adoptovat. Je také možné zakoupit zvíře přímo od chovatele.

Nařízení bude mít jedinou výjimku pro Jima Gentileho, majitele zverimexu v Allstonu. Gentilemu je povoleno pokračovat v množení králíků až do roku 2017. Na telefonické dotazy zprvu neodpovídal.

Minulý měsíc Gentile pro the Globe uvedl, že zákaz “vyžene obchod z Bostonu.”

“Důvod proč jsem v byznysu tak dlouho, je, že prodávám zvířata a jsem v tom dobrý,” řekl Gentile, který vlastní obchod již 41 let.

Ochránci zvířat oslavují nařízení jako vítězství.

“Jsme nadšení, že Boston pokračuje v udávání směru ochrany zvířat,” říká Kara Holmquistová z Massachusettské Společnosti pro předcházení krutosti na zvířatech.

převzato z bostonglobe.com