Hackeři z Anonymous znovu napadli japonské webové stránky na protest proti velrybářství

 

Hackeři spojení s kolektivem Anonymous přitlačili v boji proti velrybářství a shodili tři japonské stránky.

Stránky japonské organizace zahraničního obchodu byly ve středu v 10:48 pro některé uživatele nedostupné. Dříve stejný den přestaly fungovat i stránky japonské národní daňové kanceláře a stránky Securities Finance Co.

Anonymní twitterový účet spojený s hacktivistickou skupinou Anonymous přiznal za výpadek odpovědnost. Stejný hacker přiznal odpovědnost za minulé útoky na stránky japonských společností a vládních institucí, včetně stránek premiéra Shinzo Abe, ministerstva financí, agentury pro finanční služby a Nissan Motor Co.

 Tento člověk přes Twitter uvedl, že poslední útoky míří především na úřady a „jejich peněženky, protože jim záleží jen na penězích“. Prohlásil, že přijdou další podobné útoky, ale svou identitu neodhalil.

Japonský lov velryb a delfínů pokračuje navzdory mezinárodní kritice. Desetiletí nadlovu způsobila ohrožení druhů jako plejtvák obrovský, plejtvák myšok a keporkak a vyvolala mezinárodní kampaň na záchranu těchto zvířat, která v roce 1968 vyvrcholila moratoriem na komerční lov velryb.

Od počátku platnosti zákazu však Japonsko zabilo tisíce velryb zneužitím výjimky této dohody, která povoluje lov velryb pro vědecké účely.

převzato z Japan Times