Býček, který uprchl z jatek, byl zachráněn zvířeckoprávním aktivistou

Azyl!

Býček, který ve čtvrtek podnikl šílený, krátký útěk za svobodou z jatek v Queensu, je nyní díky zapálenému aktivistovi na cestě do azylu pro hospodářská zvířata.

Po té, co si přečetl o jeho útěku, polapení a zřejmém pátečním osudu, čekal Mike Stura celou noc před trhem, aby pro statečnou krávu vyprosil život.

cow23n-3-web

„Hned se mi podařilo dostat majitele (Archer Halal Live Poultry) na telefon a zpočátku byl dost vnímavý,“ uvedl Stura, 49, který žije v Pompton Lakes v New Jersey. „Ale řekl, že zvíře už slíbil jedné rodině, kterou čeká velká událost, a že jim zavolá.“

„Několikrát jsem na něj tlačil, že v potravinovém průmyslu skončí 38 miliard dobytka,“ dodal Stura. „Je hezké, když jeden z nich dostane jednou za čas šanci na život.“

article-cow-0122.jpg

Stura spal ve svém náklaďáku a promluvil si se zaměstnanci, když brzy ráno dorazili na trh na Archer Ave. Podařilo se mu přesvědčit majitele – unaveného z protestů a pozornosti médií – aby mu zvíře dal.

jpg

„Pozdravte Freddieho,“ napsal Stura na facebookovou stránku azylu Skylands, 230 akrového útočiště, které loni vytvořil.

Stura ho pojmenoval po Freddiem Mercury, zesnulém zpěvákovi legendární rockové skupiny Queen.

cow23n-1-web

Jakmile dostane zelenou od veterináře a projde si možným pobytem v karanténě, připojí se Freddie k dalším 18 kravám i kozám, ovcím, prasatům, slepicím, krocanům a dalším zvířatům v rozrůstajícím se azylu v okresu Sussex.

Býček se osvobodil, když byl ve čtvrtek ráno přivážen na trh. Skoro hodinu bloudil ulicemi, než ho policisté zahnali do garáží.

převzato z NY Daily News