Anonymous zaútočili na Nissan na protest proti lovu delfínů

Dvě z hlavních webových stránek Nissanu byly po kyberútoku shozeny.

Japonský výrobce aut uvádí, že ve středu zrána pozastavil své celosvětové a japonské webové stránky po té, co byly bombardovány provozem.

K činu se přiznali hacktivisté spojení s kolektivem Anonymous. Podle jejich tweetu je útok „trestem“ za zabíjení velryb a delfínů v Japonsku.

_87692585_18d6ff79-6d45-4b78-8464-c3123dfff063

Nissan uvedl, že k loveckým aktivitám nezaujímá žádný postoj.

V průběhu nedávných týdnů zaútočili Anonymous na webové stránky japonského premiéra a několika ministerstev na protest proti smrti zvířat.

Další z předchozích kyberútoků cílily v listopadu na islandské instituce jako součást stejné kampaně Op Whales. Webové stránky většiny místních vládních úřadů pak byly po zhruba 13 hodin nedostupné.

Osvětová kampaň

Jeden z hackerů, kteří přiznali odpovědnost za útoky, vysvětlil, proč byl Nissan jejich cílem.

„Je to velká korporace v Japonsku a my cílíme na velké korporace, abychom šířili povědomí o zabíjení [delfínů] v zátoce Taiji, protože japonská média se to snaží cenzurovat,“ uvedl.

„Poznámka pro Nissan, nepoškodíme vaše zákaznické databáze či systémová data.“

Útok proběhl ve stejnou dobu, kdy se koná Detroit Auto Show, kde Nissan v úterý odhalil koncept pickupu.

Evropské a americké webové stránky společnosti zůstávají online.

„V Nissanu klademe na soukromí a bezpečnost zákazníků nejvyšší důležitost a jakékoliv potenciální hrozby našim informačním systémům bereme vážně,“ prohlásil mluvčí.

„Kvůli možnosti útokům distribuovaného odmítnutí služby [DDoS] jsme dočasně pozastavili služby na našich webových stránkách, abychom zabránili dalším rizikům.

„Nissan situaci nepřetržitě sleduje a podniká agresivní kroky, abychom zajistili ochranu našich informačních systémů a všech našich dat.“

převzato z bbc