Blizard pohřbil více než 35000 krav

Podle zprávy New York Times zahynulo na konci prosince během sněhové vichřice v Texasu více než 35000 krav.

Krávy, které byly uvězněné venku, neměly proti mrazu a stotřicetikilometrovému větru žádnou šanci. Dvoudenní bouře za sebou nechala až čtyřmetrové závěje.

„Nikdy jsem nic takového neviděla,“ uvedla Nancy Beckerink, která svou farmu, Dutch Road Dairy, před šesti lety přesunula do Texasu z New Yorku, aby unikla tvrdým zimám Severovýchodu. Na její farmě zahynulo 300 z celkového počtu 2200 krav a říká, že o dalších 50 až 75 možná přijde kvůli omrzlinám.

Meteorologové před bouřkou poprvé varovali osm dní před tím, než 26. prosince udeřila. Farmáři se údajně připravili, jak nejlépe mohli – před teletníky a v místech, kde se sníh obvykle sbírá položili extra balíky slámy. Ale krávy, které se snažily najít úkryt, byly pod hromadícím se sněhem pohřbeny zaživa. Další umrzly na otevřených pláních. Telata, která byla umístěna v teletnících, hladověla, protože se k nim nikdo nedostal.

06westtexas-web3-articleLarge

 

Mléčné krávy jsou často ponechány venku bez možnosti skrýt se před přírodními živly. Trpí omrzlinami a pohřbené ve sněhu umírají.

Naneštěstí je tato tragédie jen špičkou ledovce, co se hrůz mléčného průmyslu týká.

Ve velkochovech kravám vykořisťovaným na mléko bez anestezie ustřihávají ocasy a vypalují rohy, často trpí infekcemi a otevřenými ranami, které nejsou léčeny. Aby produkovaly masivní množství mléka, jsou rok za rokem násilně oplodňovány a jejich děti jsou jim krátce po porodu odebírány. Ta „šťastnější“ mláďata čeká stejný osud jako jejich matky – každoroční oplodnění a odebírání mláďat a po 4 až 5 letech cesta na jatka. Všechny chlapce a většinu dívek však porážka čeká ještě v dětství.

Jen se podívejte, jak se kravám za jejich mléko odvděčujeme:

upraveno z mercy for animals blog