Podvodní fotograf Rainer Schimpf sledoval plejtváka Brydeova, kterého honila skupina kosatek, když si všimnul něčeho nezvyklého. Kousek od členů skupiny se nacházela kosatka, které scházely dvě ploutve. Kvůli svému postižení se nemohla do lovu zapojit. I když bychom předpokládali, že „zabijácké velryby“ se budou řídit přežitím nejschopnějších a nechají postiženého člena své rodiny, aby se postaral sám o sebe, tato skupina ukázala, že dělá přesný opak – pomáhají mu přežít. Schimpf pořídil následující fotografie postižené kosatky.
Postižené kosatce schází hřbetní ploutev a jedna z těch prsních.
I přesto, že je kvůli chybějícím ploutvím neschopen lovu, členové jeho rodiny se starají, aby přežil.
Kosatky nejsou tak nemilosrdné, jak se o nich říká. Jejich kognitivní schopnosti jsou mnohem vyspělejší než ty naše. Uvědomují si sebe sama a jsou schopny tento pocit rozšířit i na ostatní členy skupiny. Mají i velký rozsah komplexních emocí.
Jen v malých omezujících nádržích, kde jsou zbaveny všech svých přirozených schopností, se tito nádherní tvorové obrací proti sobě i proti lidem, čímž si vyslouží přezdívku „zabijácká velryba“.
O skutečné povaze těchto nádherných bytostí se nedozvíme zhola nic, pokud dovolíme, aby byly drženy v nádržích.
Jen v divočině můžeme pozorovat neuvěřitelné soucitné činy, jako je péče rodiny o postiženou kosatku.
Navzdory svému postižení žije díky silným poutům skupiny zdravý život.
Je úžasné, jak je tato kosatčí rodina schopna se o něj postarat, i přesto, že není schopný se sám najíst ani plavat tak rychle jako ostatní. Jen v pár dalších případech bylo podobné chování spatřeno v divočině, ale ukazuje to, že mají neuvěřitelný smysl pro altruismus, kterého si stále nejsme vědomi. Po zhlédnutí této neuvěřitelné ukázky inteligence a soucitu – stále si myslíte, že kosatky patří do nádrží?
převzato z onegreenplanet