Kosatka Unna držená v SeaWorld zemřela na vzácnou infekci

Osmnáctiletá kosatka je třetí ztrátou parku v San Antoniu za posledních šest měsíců.

Představitelé parku oznámili, že v pondělí zemřela Unna, osmnáctiletá kosatka ze SeaWorld v San Antoniu v Texasu, na vzácnou plísňovou infekci.

longform-17624-1450749921-7

Unna po měsíce bojovala s rezistentním kmenem plísně zvané Candida, která se objevuje u divokých kytovců. SeaWorld v prohlášení uvádí, že bude provedena nekropsie, aby byla určena oficiální příčina smrti.

Všechna představení kosatek byla zrušena na památku Unny.

“Pro tým SeaWorld a všechny Unniny fanoušky jde o těžkou chvíli a děkujeme za vaše myšlenky a přání,” prohlásili vedoucí parku.

Unna, narozená 27. prosince 1996, podle parku podstupovala “nový” druh léčby ve snaze udržet rozšíření infekce na ledviny. Ve volné přírodě se kosatky v průměru dožívají 50 let.

Unnina smrt je další v řadě špatných zpráv pro park.

Stella, samice běluhy, zemřela v listopadu po té, co u ní došlo ke gastrointestinálním obtížím, a v červenci zemřelo předčasně narozené mládě běluhy.

grid-cell-13175-1450749233-2grid-cell-13175-1450749265-7

 

 

 

 

 

Řetězec mořských parků se potýká s pokračujícím pádem po té, co byl zveřejněn dokument Blackfish a pokouší se udržet v konkurenci novějších a nápaditějších soupeřů.

SeaWorld také čelí větším regulačním výzvám, včetně vlajkového parku v San Diegu, v kterém Kalifornská pobřežní komise sice povolila stomilionové rozšíření habitatů kosatek, ale zároveň zakázala množení kosatek v zajetí.

SeaWorld také oznámil, že po roce 2016 v San Diegu ukončí svá známá představení s kosatkami a místo toho spustí v roce 2017 “zbrusu nový zážitek s kosatkami”. Nový program se bude více soustředit na “přirozené” uspořádání, prostředí a chování kosatek a bude vysílat “silné poselství k záchově”.

převzato z buzzfeed