Nejnovější zásah proti býčím zápasům ve Španělsku je velkou výhrou pro zvířata!

Býčí zápasy, kdysi celonárodně oslavovaná španělská tradice, zmírají. Podle průzkumu Humane Society International s touto veřejnou krvavou lázní nesouhlasí více než 70 procent španělské veřejnosti . Vzhledem k poklesu účasti místních tvoří větší část diváků turisté.

V nejnovějším zásahu proti tomuto již upadajícímu odvětví se madridská radnice rozhodla ukončit dotaci ve výši jednoho a půl milionu korun pro matadorskou školu Marcial Lalanda Academy. Tím vrhla šedý mrak nad budoucnost této instituce. Pokles ve financování signalizuje, že úpadek býčích zápasů ve Španělsku je trendem, který bude nadále pokračovat.

Není to dobrá zpráva jen pro býky, ale i pro lidi. V roce 2013 bylo při býčích zápasech zraněno okolo 50 matadorů, 31 z nich bylo zraněno rohy. Avšak je důležité myslet na to, že zatímco lidé se tohoto nebezpečného „sportu“ účastní dobrovolně, býci jsou k němu nuceni a na jeho konci jsou vždy zabiti. Každý rok je při býčích zápasech zabito přibližně 250 000 býků.

Konec krutého a zbytečného odvětví?

Býčí zápasy se obvykle skládají ze tří částí, v kterých jsou býci podrobováni trýznivé bolesti. Propichují jim krk ostnatým kopím, bodají do ramen oštěpy a mezi lopatky jim vráží meč, tím jim poškodí plíce a způsobí pomalou a bolestivou smrt.

Kolem býků využívaných na zápasy panuje velký mýtus, že jde o agresivní a zlostná zvířata. Býci jsou přirozeně krotká zvířata. Nicméně pokud jsou zavřeni do malých boxů, kde jsou biti, vyhladověni a někdy i zdrogováni, jsou přirozeně defenzivní, tak jako by byl člověk.

Býčí zápasy jsou již v některých částech Španělska zakázány, například v oblasti Katalánska. Mezinárodně byly postaveny mimo zákon i v Argentině, Kanadě, Kubě, Dánsku, Itálii a ve Spojeném království. S tím, jak je čím dál více lidí informováno o krutosti skryté za těmito akcemi, se jich účastní stále menší publikum a nedostatek zisku pořadatele připravuje o podporu úřadů.

Zatímco místní začínají chápat krutost za touto formou „zábavy“ a z velké části vedou hnutí proti býčím zápasům, hnací silou za těmito akcemi jsou turisté. Sdílejte tento článek a pomozte zvýšit povědomí a ukončit býčí zápasy jednou pro vždy!

převzato z one green planet